سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:35 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- سازمان‌ها - مراجعه بیش از چهار هزار نفر به درمانگاه زنان در بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا در شش ماهه نخست سال 96

تبلیغات
روابط عمومی بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا

مراجعه بیش از چهار هزار نفر به درمانگاه زنان در بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا در شش ماهه نخست سال 96

تاریخ 09 آبان 1396 ساعت 08:59:36
منبع: روابط عمومی بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا
کد خبر: 031800
دکتر مهنار قلی پور رئیس بخش زایمان این مرکز از مراجعه  بیش از چهار هزار نفر به درمانگاه زنان بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا خبر داد.
مراجعه بیش از چهار هزار نفر  به درمانگاه زنان در بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا در شش ماهه نخست سال 96

به گزارش روابط عمومی بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا ، دکتر مهنار قلی پور رئیس بخش زایمان این مرکز از مراجعه  بیش از چهار هزار نفر به درمانگاه زنان این بیمارستان خبر داد.

دکتر قلی پور گفت: بلوک زایمان این مرکز از سال 1394 از حالت سنتی به صورت اتاق اختصاصی یک نفره LDR تبدیل شده و به صورت 24 ساعته خدمات مامایی و زایمان به مادران ارایه می دهند.

وی بیان داشت: از مجموع 13 اتاق LDR در شهرستان بابل 3 اتاق در این مرکز می باشد که بصورت اختصاصی در مادران عزیز قرار می گیرد
متخصص زنان و زایمان بیمارستان 17 شهریور گفت: در این مرکز از روش های کاهش درد غیر دارویی شامل رایحه درمانی ، گرما و سرما درمانی، لیبر در آب، ماساژ درمانی، حضور همراه، تنفس و تن آرامی برای خوشایند سازی روند لیبر و زایمان استفاده می گردد و در تمامی مراحل لیبر و زایمان ، همراه آموزش دیده مادر باردار می تواند حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: در 6 ماهه اول سال جاری ، 270 مادر باردار به اورژانس زنان مراجعه نموده اند که 163 نفر بستری شدند که از این تعداد 106مادر بصورت طبیعی و 48 مادر به روش سزارین زایمان نموده اند.

رئیس بخش زایمان بیمارستان 17 شهریور اضافه کرد: درمانگاه تخصصی زنان همه روزه صبح ها با حضور متخصصین زنان دایر می باشد و در شش ماهه اول سال 96 در درمانگاه زنان  بیش از چهار هزار نفر مراجعه  نموده اند و خدمات مامایی و زنان دریافت نمودند.

دکتر قلی پور با اشاره به اینکه این مرکز بعنوان مرکز ارجاع سطح یک محسوب می شود گفت: مراقبت های دوران بارداری ، درمان بیماری های زنان ، انجام تست پاپ اسمیر ، شناسایی مادران باردار پرخطر و ارجاع به سطوح بالاتر، مشاوره و آموزش به زنان واجد شرایط از طریق برگزاری کلاس های آموزشی، آموزش چهره به چهره ، اطلاع رسانی در پیشگیری از بیماری ها و ... از نمونه خدماتی است که در درمانگاه تخصصی زنان به بانوان این منطقه ارایه می گردد.

وی همچنین اضافه کرد: باهدف توانمندسازی مادران باردار، کلاس های آمادگی برای زایمان دو روز درهفته دراین مرکز بصورت رایگان برگزار می گردد که مادران باردار به اتفاق همراه خود به مدت 8 جلسه دراین کلاس ها حضور می یابند و  مهارتهای عملی وتئوری راکسب می نمایند .

دکتر قلی پور با اشاره به اینکه بیمارستان 17 شهریور مرزی کلا یکی از بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل است،گفت: این مرکز دارای بخش های  اورژانس ، بلوک زایمان ، درمانگاههای تخصصی (زنان ، جراحی عمومی و داخلی و اطفال)، اتاق عمل ، سونوگرافی ، آزمایشگاه ، داروخانه 24 ساعته و دندانپزشکی، بینایی سنجی، آزمایشگاه ، داروخانه شبانه روزی ودرمانگاه معین  می باشد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.