پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:38 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- سازمان‌ها - مزیتی برای صادرات برنج به خارج کشور وجود ندارد

تبلیغات
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

مزیتی برای صادرات برنج به خارج کشور وجود ندارد

تاریخ 01 بهمن 1393 ساعت 15:42:15
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان عباس آباد
کد خبر: 009390
رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران گفت که با توجه به شرایط موجود و بالا بودن هزینه های تمام شده تولید برنج در ایران، مزیتی برای صادرات به خارج از کشور وجود ندارد.
مزیتی برای صادرات برنج به خارج کشور وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان عباس آباد ˈ دلاور حیدرپور ˈ روز چهارشنبه در ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان مازندران، خاطرنشان کرد: به تازگی طرح احداث پایانه صادرات برنج و دریافت وام برای احداث در آمل ارایه شده است.

وی تصریح کرد: به دلیل محدودیت های موجود در منابع آبی کشور کشت برنج دراستان های غیرشمالی به صرفه نیست و برنامه این است که این محصول تنها در استان های شمالی کشت شود.

حیدرپور خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع کمبود منابع آبی برای توسعه کشت برنج و با توجه به اینکه با تامین نیاز کشور به برنج فاصله داریم، مزیتی برای صادرات برنج به خارج کشور وجود ندارد.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران با تاکید براینکه در حال حاضر صادرات برنج آزاد نیست، گفت: قیمت تمام شده برنج در کشور حدود 2 دلار است این در حالی است که قیمت جهانی آن هر تن 1100 دلار است که هر کیلوگرم آن 1.1 دلارمی شود و این یکی دیگر از دلایلی است که مزیتی برای صادرات برنج وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت برنج ایرانی بالاتر از برنج تولیدی بسیاری از کشورهاست، گفت: با این وجود به دلیل هزینه بالا و عدم توانایی برای تولید انبوه و صادرات، سیاست این است که صادرات برنج دربرنامه قرار نگیرد.

مازندران با تولید سالانه حدود یک میلیون تن برنج سفید، 44درصد برنج مورد نیاز کشور را تامین می کند

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.