آدینه، 03 فروردین 97 ساعت 03:55 ق.ظ / Fri, 2018 March 23
به افق ساری
اذان صبح: 04:32
طلوع خورشید: 05:57
اذان ظهر: 12:04
غروب خورشید: 18:12
اذان مغرب: 18:30

- عمومی - تعامل دستگاه ها به دستگاه قضا جامعه ، سلامت اجتماعی جامعه را سوق میدهد

تبلیغات
رئیس کل دادگستری مازندران:

تعامل دستگاه ها به دستگاه قضا جامعه ، سلامت اجتماعی جامعه را سوق میدهد

تاریخ 24 اسفند 1393 ساعت 11:34:14
منبع: روابط عمومی فرمانداری ساری
کد خبر: 011896
  حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد رئیس کل دادگستری مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان ساری گفت : در حال حاضر تعامل و هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه ها اجرایی ودستگاه قضایی برقرارشده و این سلامت اجتماعی جامعه را سوق میدهد .
 تعامل دستگاه ها به دستگاه قضا جامعه ، سلامت اجتماعی جامعه را سوق میدهد

 

حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد رئیس کل دادگستری مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان ساری گفت : در حال حاضر تعامل و هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه ها اجرایی ودستگاه قضایی برقرارشده و این سلامت اجتماعی جامعه را سوق میدهد .

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ،حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد رئیس کل دادگستری مازندران در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه در جامعه تفاهم و هماهنگی دستگاه های اجرایی و قضا بوجود آمده است و باید ازاین فرصت بهینه استفاده گردد ،اظهار داشت : ارتباط و همدلی منطبق صداقت و عدالت جامعه را سوق میدهد .

 

 این مسئول قضایی تصریح نمود : خوشبختانه در مازندران تعامل خوبی میان دستگاه قضا و دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که این امر می‌تواند روند رسیدگی به پرونده‌ها را تسهیل بخشد.

 

تقوی فرد با تاکید بر حفظ شئونات و احترام متقابل میان کارکنان و مسئولان با مراجعان، تصریح کرد: بداخلاقی در دستگاه قضا را نمی‌پذیریم و تایید نمی‌کنیم وهمه متولیان قضایی باید با صبر و شکیبایی قوانین را اجرا کنند.

 

به گفته وی، قضات باید اخلاق‌مداری را در برخورد با مراجعان داشته باشند و موازین شرعی و حقوقی را به درستی رعایت کنند.

 

وی، اجرای درست عدالت و دفاع از حق و حقوق مظلومان را از مهم‌ترین وظایف این نهاد برشمردو گفت: عدم مدیریت صحیح جامعه را دچار تنش اجتماعی میکند که بدور ازانتظار است .

 

تقوی‌فرد با اشاره به اینکه هماهنگی و تعامل در تمامی شهرهای استان وجود دارد، یادآور شد : مسئولان در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی باید اهداف نظام را اجرا نمایند .

 

رئیس‌کل دادگستری مازندران به مدیریت مسئولان اشاره کرد و گفت : مدیریت بر اساس اخلاق و دین باشد جامعه سوق می یابد ،مسئولان با نگاه گسترده و باز و اخلاق مداری جامعه را مدیریت نمایند .

 

وی بروز اعمال شهروندان را نتیجه عملکرد مدیران اعلام نمود و ابراز داشت :اجرای مدیریت صحیح ،کشور را دگرگون میکند هم چنان که مدیریت در ایران قبل ازانقلاب با مدیریت کنونی فاصله بسیار دارد . رئیس‌کل دادگستری مازندران با اعلام اینکه دین تغییرنکرده است بلکه مدیریت همراه با دینداری در ایران اجرا میگردد ،خاطر نشان کرد : عدم مدیریت اخلاقی و صحیح تنش اجتماعی را در برخواهد داشت .وی با اشاره به اینکه عملکرد مدیران الگو شهروندان است ،اظهار داشت : مردم و شهروندان به مدیریت مسئولان و عملکرد آنان حساس بوده واعمالشان به موازات رفتار مدیرانشان خواهد بود .

 

رئیس‌کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه نارضایتی مردم از اعمال مدیریتی منشاء دلسردی مردم از انقلاب و نظام میگردد ،خاطرنشان کرد :نباید حرکت مدیریتی مخالف جهت سیاست کلان نظام باشد .

 

شخص اول قضایی استان به کار مفید اداری کارمندان اشاره کرد و ابراز داشت : بر اساس تحقیات و پژوهش ساعت کار مفید در کشورهای صنعتی 7 ساعت بوده و در ایران 20 تا 30 دقیق است !و این خیانت است همان عدم رعایت اخلاق اداری

 

رئیس‌کل دادگستری مازندران با بیان اینکه بالاترین درصد پرونده‌های کیفری کشور مربوط به سرقت می‌شود، اضافه کرد: نخستین و بیشترین پرونده‌های حقوقی کشور مربوط به پیمان‌شکنی می‌شود که این مسئله نشان دهنده پایبند نبودن مردم به تعهدات و قوانین است .

 

تقوی‌فرددرگیری را دومین جرائم بر شمرد و گفت :پرونده های بد اخلاقی و خانوادگی در رتبه های بعدی قرار دارند و و این مسئله با عملکرد مدیران نیز ارتباط ئدارد .

 

این مسئول با تاکید بر اینکه مسئولان باید داوطلبانه به امور مردم رسیدگی کنند، گفت: پس از مرگ انسان چیزی جزء خوبی، عملکرد شایسته و یا بدی برای او باقی نمی‌ماند و بهتر است ما قبل از مرگ کارهای نیک و خداپسندانه از خود بجای بگذاریم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.