پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:52 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- عمومی - احیای نماز صبح در دستور کار قرار گیرد

تبلیغات
دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ساری:

احیای نماز صبح در دستور کار قرار گیرد

تاریخ 01 اردیبهشت 1395 ساعت 09:21:52
منبع: خبر
کد خبر: 023658
دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ساری با بیان اینکه احیای نماز صبح و اذان از مسائل مهم است که باید در دستور کار قرار گیرد، گفت:‌ تاکید بر این است در مساجد، اذان توسط موذن قرائت شود.
احیای نماز صبح در دستور کار قرار گیرد

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ساری با بیان اینکه احیای نماز صبح و اذان از مسائل مهم است که باید در دستور کار قرار گیرد، گفت:‌ تاکید بر این است در مساجد، اذان توسط موذن قرائت شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری حجت الاسلام محمد علی وثیقی در جلسه  یاوران نماز مرکز استان، اظهار کرد: نماز، امر و بهترین ذکر خداوند عالم است.

وی با عرض تبریک به مناسبت جشن سیزده رجب و میلاد امام علی (ع) افزود: امیدواریم خداوند متعال، ریشه استکبار جهانی را در بلاد اسلامی، ریشه‌کن کرده و ظهور امام عصر (عج) را نزدیک‌تر بفرماید تا در زیر پرچم آن بزرگوار، آرامش کامل داشته باشیم.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ساری با اشاره به دوره آموزشی سه روزه برای تعدادی از یاوران نماز که در مشهد مقدس برگزار شد، گفت: برگزاری این کارگاه‌های آموزشی باید منجر به بروز اتفاقات ویژه در حوزه نماز و مسائل عبادی شود.

این مسئول با بیان اینکه احیای نماز صبح و اذان از مسائل مهم است که باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد:‌ تاکید بر این است در مساجد، اذان توسط موذن قرائت شود.

 

تشکیل ستاد مردمی یاوران نماز

در ادامه این جلسه، مسئول اداره سیاسی فرمانداری ساری اظهار کرد: نماز، موضوعی قلبی و درونی است و نباید ساز و کار اداری به خود گیرد.

حجت هادیان با بیان اینکه مردم قرن‌هاست که  درواقعه عاشورا  به صورت خودجوش، مراسم عزا برگزار می‌کنند، افزود: نماز هم امر خدا بوده و نباید دولتی شود هرچند که برخی دستگاه‌های اجرایی در حوزه کمک به کلیات نماز ورود پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد مردمی یاوران نماز در قالب فعالیت‌ سازمان‌های مردم‌نهاد، گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در مواردی که ورود پیدا کردند فعالیت خوب و هدفمندی دارند و این آمادگی را داریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مراحل فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه نماز را فراهم کنیم ضمن اینکه دولت هم نگاه ویژه در حمایت از سمن‌ها دارد.

 

همچنین مسئول فرهنگی ستاد اقامه نماز مازندران هم در سخنانی اظهار کرد: برگزاری کارگاه آموزشی برای یاوران نماز، باید خروجی مناسبی هم در این حوزه داشته باشد.

ایمانی با اشاره به اینکه ستاد اقامه نماز استان آمادگی دارد پیشنهادات در حوزه مسائل مختلف عبادی و به ویژه احیای نماز صبح را در دستور کار قرار دهد، گفت: هر یک از شهروندان و یاوران نماز در این زمینه پیشنهاداتی دارند به ما ارائه دهند.

گفتنی است در این مراسم از تعدادی  یاوران نماز با اهدای لوح، قدردانی شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.