پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:51 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- عمومی - افزایش 30 نفری یاوران نماز در نکا

تبلیغات
دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نکا خبر داد:

افزایش 30 نفری یاوران نماز در نکا

تاریخ 13 شهریور 1396 ساعت 07:18:28
منبع: روابط عمومی فرمانداری نکا
کد خبر: 031103
دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نکا از افزایش تعداد یاوران نماز این شهرستان به 30 یاور نماز خبر داد و گفت: تلاش داریم تا با افزایش یاوران نماز، این واجب الهی و اقامه نماز اول وقت و جماعت را در جامعه بیش از پیش نهادینه کنیم.
افزایش 30 نفری یاوران نماز در نکا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، مصطفی باقری در نشست یاوران نماز شهرستان نکا، با هدف ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در فرمانداری نکا، اظهار کرد: تلاش برای نهادینه کردن نماز در ادارات، نهادها و جامعه از جمله تلاش‌های مستمر ما در طول سال است.

وی افزود: با تلاش‌های انجام شده در طول یک‌سال گذشته اقامه نماز جماعت در ادارات، با قوت دنبال شد و اکنون بسیاری از ادارات اقامه نماز جماعت ظهر و عصر را در ادارات و یا در ادارات مختلف و مساجد دارند.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نکا با اعلام اینکه براساس بخش‌نامه وزارت کشور 20 دقیقه به اقامه نماز جماعت در ادارات اختصاص یافته است؛ گفت: باید تلاش شود که در این زمان اعلام شده با اقامه نماز اول وقت و جماعت، هریک از ما مروج نماز در جامعه باشیم.

این مسؤول افزود: اکنون در سطح شهرستان نکا هفت یاور نماز و پنج عضو اختیاری داریم که با افزایش این تعداد به 30 نفر، نهادینه کردن و تبیین اقامه نماز با قوت پیگیری می‌شود.

باقری ادامه داد: اگر اقامه نماز در منازل و از همان ابتدای طفولیت مورد توجه قرار گیرد و انس با خدا با خون و گوشت ما عجین شود، ارتباطی که با خدا ایجاد می‌شود هرگز گسستنی نیست.

وی افزود: متأسفانه اکنون کاهلی در اقامه نماز در برخی از خانواده فراگیر شده است و برخی از خانواده‌ها اهتمام جدی به اقامه نماز ندارند و در چنین خانواده‌هایی باید توجه به نماز تبیین شود.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نکا عنوان داشت: توجه به آموزش در بین خانواده‌ها از مسائل مهمی است که در طول سال انجام می‌شود و با آغاز سال تحصیلی مدارس تلاش داریم تا در این بخش فعال‌تر از گذشته وارد شویم.

باقری در پایان با اشاره به آموزش یاوران نماز گفت: آموزش سراسری یاوران نماز مهرماه امسال به میزبانی مشهد مقدس برگزار و راهکارهای مختلف ترویج نماز در این همایش ارائه می‌شود تا با نهادینه کردن این واجب الهی در جامعه، انس بیشتری با خدا برقرار و از آسیب‌های مختلف جلوگیری شود.

لازم بذکر است، توجه بیشتر به راه‌های جذب کودکان و نوجوانان به مسجد، افزایش فعالیت‌های کانون مساجد در راستای اقامه نماز اول وقت و جماعت، برگزاری نماز جماعت در ادارات و مدارس، نصب احادیث در مورد نماز در ادارات، نصب بنر در شهر، دیوار نویسی با موضوع نماز، برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی نماز برای خانواده‌ها، استفاده از ظرفیت بسیج و پایگاه‌های مقاومت و نهادینه کردن اقامه نماز اول وقت در بین فرزندان از دوران خردسالی در خانواده از جمله راهکارهای ترویج نماز در جامعه در این جلسه عنوان شده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.