دو شنبه، 03 اردیبهشت 97 ساعت 02:18 ب.ظ / Mon, 2018 April 23
به افق ساری
اذان صبح: 03:42
طلوع خورشید: 05:14
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:39
اذان مغرب: 18:58

- عمومی - شعله‌ور شدن دوباره جنگل‌های لیمونده نکا

تبلیغات

شعله‌ور شدن دوباره جنگل‌های لیمونده نکا

تاریخ 10 آبان 1396 ساعت 08:33:06
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 031810
بخشدار هزرارجریب از شعله‌ور شدن دوباره جنگل‌های لیمونده نکا خبر داد و گفت: با وجود مهار کامل آتش در شب گذشته، از نیمه‌های شب گذشته دوباره آتش در منطقه شروع شده است.
شعله‌ور شدن دوباره جنگل‌های لیمونده نکا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، بخشدار هزرارجریب نکا از شعله‌ور شدن دوباره جنگل‌های لیمونده نکا خبر داد و گفت: با وجود مهار کامل آتش در شب گذشته، از نیمه‌های شب گذشته دوباره آتش در منطقه شروع شده است.

محمد محمدیان اظهار کرد: شب گذشته با تلاش‌های مختلف منابع طبیعی، محیط زیست و جوامع محلی اقدام به مهار کامل آتش شد، اما شبانگاه دوباره این آتش نهفته شعله‌ور شد.

وی افزود: با توجه به اعلام پایان عملیات اطفای کامل در شب گذشته زمین خشک، وزش باد و جنگل‌های متراکم منطقه موجب شد تا دوباره شاهد شعله‌ور شدن آتش باشیم.

بخشدار هزرارجریب نکا خواستار کمک مردم برای مهار کامل این آتش‌سوزی شد و تاکید کرد: این آتش‌سوزی سطح وسیعی از جنگل‌های منطقه لیمونده را طعمه حریق کرده و خسارت‌های زیادی را به اکوسیستم جنگلی منطقه وارد کرده است.

این مسؤول ادامه داد: با توجه به اینکه گونه‌های مختلف گیاهی و جنگلی در معرض خطر هستند از صبح امروز نیروهای سپاه، بسیج و هلال‌ احمر به منطقه اعزام شدند  تا با همراهی  منابع طبیعی، محیط زیست و جوامع محلی تلاش شود.

محمدیان با اعلام اینکه منطقه جنگلی لیمونده نکا منطقه‌ای جنگلی و صعب‌العبور است که با توجه به این مشکلات دوباره از مرکز استان تقاضای یک فروند بالگرد اطفای حریق شد که امیدواریم با اعزام این بالگرد، مشکلات ناشی از آتش‌سوزی منطقه برطرف شود.

وی افزود: با آتش‌سوزی روز گذشته در همین منطقه، بیش از پنج هکتار از مناطق جنگلی ما و درختانی از گونه‌های راش و ممرز و همچنین بوته‌های مختلف وحشی در آتش سوخت.

بخشدار هزارجریب نکا گفت: علت اصلی آتش‌سوزی  روز گذشته در این منطقه عامل انسانی اعلام شده بود که با وجود تلاش و مهار کامل آتش در شب گذشته، با توجه به شدت باد موجود در منطقه این آتش نیمه افروخته و نهان در دل خاک و جنگل برافروخته شد و صبح امروز دوباره آتش به جان جنگل‌های لیمونده افتاد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.