دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:35 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- عمومی - تسلیت مجمع نمایندگان مازندران به بازماندگان حادثه تاسف بار محور سوادکوه

تبلیغات

تسلیت مجمع نمایندگان مازندران به بازماندگان حادثه تاسف بار محور سوادکوه

تاریخ 15 آبان 1396 ساعت 08:43:21
کد خبر: 031886
تسلیت مجمع نمایندگان مازندران به بازماندگان حادثه تاسف بار محور سوادکوه/ وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای ایمنی راه ها و حوادث جاده ای فکر اساسی نمایند
تسلیت مجمع نمایندگان مازندران به بازماندگان حادثه تاسف بار محور سوادکوه

درپی حادثه تاثر انگیز واژگونی اتوبوس تهران - گنبد در محور سوادکوه و کشته و مصدوم شدن 38نفر( 14کشته و 24 زخمی) از هموطنان، حسین نیازآذری رییس مجمع نمایندگان استان مازندران با تسلیت به بازماندگان این حادثه تلخ مراتب همدردی و تاسف اعضای مجمع نمایندگان استان را اعلام کرد و خواستار اهتمام بیشتر وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای کاهش حوادث جاده ای شد. 

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تلفات جاده ای را در کشور نگران کننده خواند و ازبی توجهی به این همه حوادث تلخ و مرگبار ابراز تاسف کرد وازاین که شنیدن اخبار حوادث و ثوانح رانندگی برای جامعه عادی شده خواستار اجماع ملی برای کاهش حوادث رانندگی شد.
دبیرکمیسیون عمران مجلس در خصوص موضع مجلس شورای اسلامی نسبت به این دسته از حوادث گفت: از دستگاه های مرتبط بالاخص وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهور ناجا می خواهیم گزارش این حادثه را در اولین جلسه کمیسیون عمران ارائه و در جهت کاهش این حوادث ناگوار طبق دستور معاون اول ریاست جمهور در خصوص تهیه نقشه ایمنی راه؛ برنامه اجرایی وعاجل ارائه نماید.
نماینده بابل با اشاره به نقش عوامل انسانی و نقص فنی خودرو در حوادث جاده ای خواستار اعمال مقررات سخگیرانه و نظارت شدیدتر برای کاهش تصادفات گردید.
رییس مجمع نمایندگان مازندران خسارات مادی و معنوی ناشی از حوادث جاده ای در کشور را بسیار سنگین دانست و از بی توجهی عمومی به عدم اجرای قوانین رانندگی انتقاد کرد.
نماینده بابل با تاکید بر مسوولیت نظارتی و کنترولی دولت و دستگاه های ذیربط در اجرای قوانین و مقررات به جنبه های حقوقی حوادث مختلف اشاره و اظهار داشت اگرمجریان و دستگاه های اجرایی در اعمال قانون کوتاهی و قصور داشته باشند آیا نباید تحت پیگیرد قرار بگیرند. چطور دراین گونه حوادث فقط راننده مقصر شناخته می شود حال آنکه مجموعه ای از مسوولین و دستگاه هایی که اجازه حرکت خودرومی دهند باید پاسخگو باشند وتا کی باید نقص فنی و عامل انسانی این همه فاجعه در کشور بوجود بیآورد.
وی با تشکر از خدمات نیروهای امدادی در این حادثه ابرازامیدواری کرد با همراهی و مشارکت مردم و جدیت نهادهای مسوول شاهد کاهش حوادث جاده ای باشیم

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.