سه شنبه، 01 اسفند 96 ساعت 01:31 ق.ظ / Tue, 2018 February 20
به افق ساری
اذان صبح: 05:16
طلوع خورشید: 06:40
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:43
اذان مغرب: 18:02

- عمومی - مازندران چشم انتظار وحدت + من هم گَلْیَنی ام

تبلیغات
نامه سر گشاده به نماینده ولی فقیه در استان مازندران

مازندران چشم انتظار وحدت + من هم گَلْیَنی ام

تاریخ 09 آذر 1396 ساعت 16:38:46
کد خبر: 032193
نامه سر گشاده علی اصغر زارع مرسی به نماینده ولی فقیه در استان مازندران  با عنوان مازندران چشم انتظار وحدت ؛ من هم گَلْیَنی ام
مازندران چشم انتظار وحدت + من هم گَلْیَنی ام


محضر مبارک نماینده محترم ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری حضرت آیت الله طبرسی (دامت توفیقاته)


نویسنده ی این سطور کوچک ترین عضو خانواده ی بزرگ اصحاب رسانه استان (رکن چهارم قانون اساسی) است که احساس وظیفه می کند بنویسد برای شخصیتی که جایگایش بسان وکیل رهبری در استان مازندران است.


نمی خواهم به مشکلات و سختی های گذشته که مردم ما آن را تحمل کرده اند اشاره کنم ،فکر می کنم به اندازه ی کافی راجع به آن حرف زده شد. استان مازندران با داشتن استعدادها ی بالقوه و متفاوت ممتاز و پتانسیل های بالا بعد از گذشت 4دهه از انقلاب هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود برسد ،استان های دیگر کمبود خاک دارند استان های دیگر کمبود آب دارند استان های دیگر کمبود هوا (ریزگرد) دارند ....اما مازندران ما کمبود وفاق دارد مازندران ما کمبود وحدت دارد کمبود همدلی مسوولان دارد ابرچالش مازندران عدم وفاق و همدلی مردم و مسوولان است که پیش نیازی برای رفع مشکلات عدیده ی مازندران است.


در هر جامعه ای که روابط انسان ها براساس همدلی و وفاق باشد همه ی افراد از کمک و هنر یکدیگر بهره مند می شوند و آن جامعه در تمام زمینه ها رشد خواهد کرد روحیه ی همکاری مردم و مسوولین در برخی از استان ها در حوزه ها ی علمی و اقتصادی و اجتماعی فراتر از مازندران است که همین نکته یکی از عوامل توسعه یافتگی آنها وکندی رشد توسعه استان مازندران را رقم زده است.


توسعه پایدار هر جامعه به قوام و وحدت اجتماعی متکی است که آن هم به برنامه ها ی جمعی مداوم و مستمر وابسته است. برای ساختن و داشتن یک جامعه سالم اماکن آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها می توانند به رفتارهای اجتماعی نوجوانان و جوانان کمک کنند مکان هایی همانند مساجد و مصلا های جمعه بعنوان یک رسانه نیز می توانند در ایجاد جامعه سالم و ساختن هنجارهای اجتماعی مانند وحدت و همدلی و همبستگی شهروندان مثمرثمر باشند .
اسلام بر اتحاد و همبستگی پیروانش تاکید فراوان می کند، داشتن حس ناسیونالیسم قبیله ای عامل عقب ماندگی است ،تغییر چارچوب ذهنی شهروندان شاید سخت ترین کار در کل جهان باشد و آثار و نتایج آن دیررس است و مقادیری زیادی زمان و انرژی باید صرف شود و افکار عمومی را با دلایل منطقی باید قانع کرد تا بتوان فرهنگ و نگرش جامعه را تغییر داد در این میان رهبران فکری جامعه که همواره داناتر از دیگران و نسبت به مسایل مختلف آگاه تر و مورد اعتماد مخاطبان خاص خود می باشند، می توانند موتور محرک جامعه برای مشارکت بیشتر و ایجاد هنجارهای اجتماعی می باشند ،اگر در جامعه رهبران فکری قوی تر باشند و با افکار خود مردم را در مسیر مشارکت و وحدت هدایت کنند ، سطح دانش و آگاهی عمومی در جامعه رشد وگسترش می یابد.


حضرت آیت الله طبرسی ،در جامعه ما روحانیت به عنوان رهبران دینی شمرده می شوند و حضرتعالی تراز عالی این قشر در استان مازندران هستید و تقریبا بر همه ی مسایل استان مشرف و صاحب نظر هستید برای ما تشریح بفرمایید اگر افراد یا مسوولانی با عملکرد یا موضع گیری های خود و با بخشی نگری موجبات عدم وفاق و همدلی در استان و در امتداد آن باعث عدم توسعه استان می شوند و به اختلافات دامن می زنند آیا نباید پاسخگو باشند ؟آیا این کارشان تضییع حق الناس محسوب نمی شود ؟آیا رسیدن به خواسته های جزیی توسط عده ای بدون در نظر گرفتن دیگران که متاسفانه در جامعه کنونی ما نوعی زرنگی تلقی می شود از نظر شرع اسلام درست است ؟


اعتقاد دارم برای ساختن یک جامعه هر شهروندی به اندازه ی توانایی خود مسوولیت دارد ،اینجانب به مناسبت روز مازندران کمپینی به نام گَلیَن نماد وحدت و وفاق مردم و مسوولین ایجاد نموده ام اعتقاد دارم ابر چالش مازندران عدم وفاق و همدلی و همبستگی است.


شعار گَلْیَن :


* گَلْیَن نام روستایی در رامسر


دورترین شهرستان استان واقع شده است که با 50خانواردر سال پنجاه و نه 13شهید را تقدیم انقلاب و ایران کرده است ،خدمت رسانی یکسان باید به نقاط دور یا نزدیک توسط دولتمردان استان ارائه شود وصدای دورترها بهتر شنیده شود.


* ایجاد زیر ساخت ها و پروژه ها در استان ، اولویت آن باید براساس مطالعه دقیق علمی و کارشناسی و بدون هیج دخالتی ... انجام شود


* تبعیض بین دو منطقه و دوشهر و دامن زدن به اختلافات ممنوع


* هیچ مسوول یا مدیری نباید براساس همشهری و فامیل بودن نسبت به گزینش و بکارگیری افراد زیر مجموعه خود عمل کند...(فقط براساس شایسته سالاری)


* تضیع حقوق دیگران و دادن تسهیلات ویژه به افراد یا شهری از طرف هر مسوول یا مدیری به شدت محکوم است


* تاکید بر وحدت و یکپارچگی میان مسوولین.و...که پیش نیازی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار استان است.


انتظار داریم که زین پس صدای وحدت و همدلی را از همه ی رسانه ها ی استان علی الخصوص ازتریبون ائمه جمعه و جماعات با درایت و هدایت حضرت عالی به عنوان پدر معنوی استان مازندران بیشتر شاهد باشیم و هرگز از وحدت غافل نشویم، نگارش را با اشاره به رفتار امام علی (ع) به پایان می برم که برای وفاق و همدلی و وحدت ،در دروان خلفای راشدین در نماز جمعه آنها شرکت می کرد و سخن حق را از جانب همه می پذیرفت ،با مراجعه به افکار و عقاید امام علی می توان نتیجه گرفت که ایشان قائل به وحدت و وفاق بین همه ی افرادی است که در یک جامعه زندگی می کنند. 

علی اصغر زارع مرسی
فعال رسانه ای

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.