آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 03:43 ق.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- عمومی - منطقه هزارجریب، دروازه بهشت مازندران است

تبلیغات
احمدی:

منطقه هزارجریب، دروازه بهشت مازندران است

تاریخ 13 آذر 1396 ساعت 07:32:06
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032230
 فرماندار نکا: بخش هزارجریب اکنون در ریل سازندگی قرار گرفته و شاهد توسعه و پیشرفت‌های مختلف در منطقه بوده و هستیم.
منطقه هزارجریب، دروازه بهشت مازندران است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا در سخنانی در نخستین همایش تاریخ و فرهنگ هزارجریب مازندران در نکا، بیان کرد: بخش هزارجریب نکا برای جذب گردشگر گمنام است و نیاز به تبلیغات برای شناسایی دارد، این منطقه از استان به واقع بهشت گمشده ایران است و از هر نظر تنوع و ویژگی‌های خاص خود را دارد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان ادامه داد: تنوع آب و هوایی بالا، محصولات بی نظیر کشاورزی از نظر مرغوبیت، منظره‌های دیدنی و بکر همه باعث جذابیت منطقه برای جذب گردشگر است. از این رو برگزاری چنین همایش هایی می‌تواند باعث جذب هر چه بیشتر گردشگر و شناخته شدن بیشتر این منطقه در بین مردم شود.

احمدی تصریح کرد: منطقه هزارجریب، دروازه بهشت مازندران است  و برگزاری این همایش، گامی بلند برای شناساندن فرهنگ، آداب و رسوم این منطقه به مردم استان و کشور است.

فرماندار نکا اظهار کرد: منطقه هزارجریب نکا اکنون در ریل سازندگی قرار گرفته و شاهد توسعه و پیشرفت‌های مختلف در منطقه بوده و هستیم.

وی افزود: اکنون که توجه به خودکفایی و نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته و با قوت در حال انجام است، مناطق روستایی و بخش هزارجریب نکا هم در این بخش با قوت وارد عمل شده است و رشد تولید گیاهان دارویی برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی و مقابله با بیکاری از جمله راهکاری توسعه در امور اقتصادی منطقه است.

فرماندار نکا عنوان داشت: وجود مناطق جنگلی و بکر کوهسارکنده و قرمرض در حاشیه این شهر و با فاصله‌ای چند کیلومتری از شهر نکا و دسترسی آسان مسافران به این جنگل‌ها و مناطق گردشگری، وجود غارها و تپه‌های تاریخی، نکا را به یک قطب گردشگری تبدیل کرده است که در کنار شکوفه‌های بهاری، عطر نان محلی، آوای پرندگان در لابه‌لای درختان، نوای آبشارها و چشمه‌ساران در روستاها، فضای دل‌انگیز برای مسافران به ارمغان آورده و مسافران و گردشگران را به سوی خود فرا می‌خواند.

احمدی تاکید کرد: این همایش با هدف شناسایی پیشینه تاریخی هزارجریب، ظرفیت‌های علمی، اجتماعی، توریستی و دست یافتن به راهکارهای علمی توسعه و شکوفایی و تعیین محدوده گسترده و قلمرو پیشینه تاریخی هزارجریب، برگزار گردیده تا بتواند ظرفیت های مختلف منطقه را به جامعه شناساند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.