پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:38 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- عمومی - ‌ ‌نامه سرگشاده عضوشورای شهر بابلسر به امام جمعه درباره نواقص طرح جمع‌آوری قلیان

تبلیغات

‌ ‌نامه سرگشاده عضوشورای شهر بابلسر به امام جمعه درباره نواقص طرح جمع‌آوری قلیان

تاریخ 07 دی 1396 ساعت 09:07:02
کد خبر: 032523
‌ ‌نامه سرگشاده عضوشورای شهر بابلسر به امام جمعه درباره نواقص طرح جمع‌آوری قلیان در بابلسر|جمع آوری با این شیوه اجرا، آسیب زیاد و جدّی وارد می سازد
‌ ‌نامه سرگشاده عضوشورای شهر بابلسر به امام جمعه درباره نواقص طرح جمع‌آوری قلیان

محضر گرانقدر امام جمعه عزیز شهرستان بابلسر؛

حجت الاسلام والمسلمین قلی پور
سلام علیکم

عنایتاً به استحضار می رساند یکی از مشکلات جدّی اداره امور در جوامع، بخشی نگری و عملکرد جزیره ای مدیران با عناوین مختلف و مسئولیت های مختلف می باشد.

به بیان ساده تر اینکه، مدیران، بدون توجه به بازتاب اقدامات و تاثیر گذاری آن در جامعه، هر کدام خودشان را قبل از اینکه مسئول اتفاقات جاری جامعه و مردم بدانند، بدنبال ارائه گزارش به دستگاههای بالادستی خودشان و فرار از تاثیرات آن اقدامات، دانسته و با جملاتی از این قبیل که «ما به دستورات تشکیلات خودمان نگاه می‌ندازیم و مسئول صرفاً دستورات مدیران خودمان هستیم» از بر عهده گرفتن تاثیرات سوء آن بر آحاد مردم شانه خالی می کنند.

بر کسی پوشیده نیست که امروزه برابر نظرات متخصصین و پزشکان مصرف بی رویه قلیان، آسیب های زیادی را بر مردم وارد می‌دارد که می‌بایست هر چه سریع‌تر تصمیمی مطابق و مبتنی بر شرایط عمومی مردم اتخاد گردد.

ولی باید عرض کنم پیرو مسائل مطروحه در طلیعه این متن، مسئولان متولی بدون ملاحظه شرایط فعلی جامعه، با یک قانون بسیار ناقص و بدون مطالعه خسارات زیادی به بخشی از قشر جامعه که سالیان سال به این شغل مشغول بوده‌اند، وارد می کنند.

از جمله نواقص این قانون و اجرای آن، بی توجهی به مشکل معیشت و آینده کسانی است که قبل از تصویب و اجرای قانون ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی، بیش از دو دهه مشغول امرارمعاش از این طریق بوده اند و با توجه به اینکه هزینه های خود را برابر درآمد این شغل خود که بیش از بیست سال می باشد، تنظیم نموده اند، با مشکل جدی معیشت مواجه‌اند.

از طرف دیگر نیز این شاعبه در کل جامعه شهری بابلسر بوجود می‌آید که مسئولین شهر بیشتر در صدد حفظ موقعیت خود هستند تا منافع مردم این شهر، مکرراً با مقامات مسئول که باور به یقین دارم از دلسوزان هستند اعم از فرماندار عزیز، دادستان محترم، فرمانده محترم نیروی انتطامی، مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان و مدیران عضو شورای تامین شهرستان و خیلی از دستگاههای مرتبط، موارد فوق را مطرح نمودم که این شیوه اجرا، آسیب زیاد و جدّی به این قشر ضعیف جامعه وارد می سازد.

چون بعد از تعطیلی این مراکز، شغلی جایگزین برای این افراد پیش بینی نشده، و به تعداد بیکارانِ بدهکار جامعه افزوده می شود و می‌بایست با یک تدبیرجدی و واقعی به این موضوع پرداخت، کما اینکه در خیلی از شهرستانهای استان و کشور این موضوع با ملاحظاتی و تدابیری در حال اجراست

لذا لازم می‌دانم آخرین آمار را در اختیار شما قرار دهم:
در شهرستان بابلسر نزدیک به ۳۵۰ مرکز کافی شاپ، سفره خانه و قلیان سرا وجود دارد که مبادرت به عرضه قلیان می نماید که در هر کدام از آنها بیش از ۷ نفر در حال کسب و کاسبی به عنوان مالک، مستاجر و کارگر هستند.

برابر آمار ارائه شده سازمان سرشماری کشور، متوسط جمعیت خانوار در کشور ۳/۸ می باشد، یعنی با یک حساب کتاب سرانگشتی نشان می‌دهد ۲۴۵۰ خانوار در شهرستان بابلسر به مجموع ۹۳۱۰ نفر از شهروندان شهرستان بابلسر با مشکل معیشت زندگی مواجه می شوند.

در پایان استدعا دارم با عنایت به فرموده گرانقدر رهبری عزیز که بایستی چراغ راه جامعه باشد، در اولویت بندی به حل مشکلات و معضلات جامعه و با توجه به اینکه خیلی از معضلات و مشکلات با اولویت بالاتر که خانمان سوز می باشد، مغفول مانده، به این موضوع با عنایات حضرتعالی که در همه مسائل تدابیر شما کارساز بوده، در صورت صلاحدید ورود فرموده و دستورات ارشادی خود را صادر فرمائید، تا بر امید مردم شریف بابلسر به مسئولین شهری افزوده گردد

سخن در این باره بسیار و مجال کم...

خادم کوچک مردم
عضو شورای اسلامی شهر بابلسر
علیرضا رحیمیان

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.