پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:40 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- عمومی - تاکید وزیر راه و شهرسازی براتصال بابل و آمل به راه آهن سراسری

تبلیغات

تاکید وزیر راه و شهرسازی براتصال بابل و آمل به راه آهن سراسری

تاریخ 09 دی 1396 ساعت 10:51:41
کد خبر: 032539
تاکید وزیر راه و شهرسازی بر اتصال شهرهای بابل و آمل به راه آهن سراسری

به گزارش خبر مازندران و به نقل از حسین نیازآذری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی ، دکترعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نامه ای به معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه ارسال کرد و خواستار اتصال شهرهای بابل و آمل به راه آهن سراسری از طریق خط قائمشهر شد.


وزیر راه و شهرسازی این پیشنهاد را باهدف اضافه نمودن به طرح راه آهن رودهن ، لاریجان ،آمل ارائه داد. بر اساس این نامه وزارت راه و شهرسازی معتقد است طرح راه آهن رودهن ، لاریجان و آمل بخاطر مشکلات فنی و اجرایی متعدد و هزینه های بسیار زیاد به عنوان یکی از پیچیده ترین طرح های حمل و نقل کشور نیاز به بازنگری دارد.

حسین نیازآذری عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای دراین زمینه افزود: مکاتبات، جلسات و پیگیری های متعددی را برای اتصال #شهرستان_بابل به راه آهن سراسری با دولت و وزارت راه و شهرسازی داشته ام و امیدواریم وفق اولویت های قانون برنامه ششم توسعه این مطالبه توسعه گرایانه مردم منطقه مرکزی مازندران اجرایی شود.

شایان ذکر است وزیرراه و شهرسازی اتصال راه آهن قائمشهر ، بابل و آمل بطول تقریبی "50 کیلومتر" که از لحاظ توپوگرافی در دشت قرار دارد و امکان اتصال به شبکه ریلی کناره ساری - رشت دارد را دارای توجیه فنی و اقتصادی دانست و افزود: پیشنهاد طرح قائمشهر بابل‌ و‌ آمل طرحی دارای هزینه ایی معقول و قابلیت اجرا در کوتاه مدت است.

عباس آخوندی درپایان این پیشنهاد اظهار داشت:
درصورت اجرای خط مذکور این شهرها با کمترین طول احداث به خط سراسری تهران - فیروزکوه- قائمشهر- ساری- گرگان به شبکه ریلی سراسری متصل خواهند شد.

حسین نیازآذری رییس مجمع نمایندگان مازندران اجرای پیشنهاد وزیرراه و شهرسازی را موجب تحول ارتباطی در کریدور ریلی شمال کشور- جنوب دانست و افزود:
این طرح_زیربنایی در راستای اقتصاد مقاومتی می باشد و موجب تحول در اقتصاد استان مازندران خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.