سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:32 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- عمومی - جلالیان به عنوان دبیرجامعه انجمنهای اسلامی اصناف شهرستان نکا معرفی شد

تبلیغات

جلالیان به عنوان دبیرجامعه انجمنهای اسلامی اصناف شهرستان نکا معرفی شد

تاریخ 23 دی 1396 ساعت 08:39:06
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032665
با حضور رضایی دبیر جامعه انجمنهای اسلامی، رشیدیان، گل عمویی، ملکی و احمدی از اعضای انجمن اسلامی بازار و اصناف و انجمن اسلامی اصناف شهرستان نکا انجام شد محمد جلالیان به عنوان دبیر جامعه انجمنهای اسلامی اصناف شهرستان نکا معرفی شدند.
جلالیان به عنوان دبیرجامعه انجمنهای اسلامی اصناف شهرستان نکا معرفی شد

رضایی دبیر جامعه انجمن اسلامی استان با حضور در بیت امام جمعه نکا گفت: این انجمن در شهرهای بابلسر، ​فریدونکنار، نوشهر و نکا راه اندازی شد. ایشان اظهار امیدواری کردند که در آینده نزدیک در شهرهای دیگر استان نیز این انجمنها راه اندازی شوند.

امام جمعه محترم ضمن تشکر از زحمات جامعه انجمن اسلامی اصناف گفتند:همکاری بازاریان با انقلاب، ارزشهای دینی،​ ولایت در همه موارد وجود دارد. بیشترین خسارتهایی که در این آشوبها دیده میشود،​ متعلق به بازار است. بازار هم آوایی و هماهنگی خود را برای محکومیت این اغتشاشها نشان داده و در شهر ما هم بازار تعطیل شده و این راهپیمایی در حد راهپیمایی روز قدس بود. حضور مردم و تعطیلی بازار، جای تشکر و تقدیر دارد.

انجمنهای اسلامی فقط به اسم نباشند.​ هم در اسلامی کردن بازار و هم در از بین بردن ضعفهایی که در بازار وجود دارد که در شان و شئون ملت بزرگوار ایران و سابقه بازار نیست. باید این ضعفها شناسایی و زدوده شود. باید راهکارهایی برای شناسایی ضعفها و تصفیه آن داشته باشید.

شما باید زبان گویای بازار در انتقال مطالبات به حقشان در مقابل حکومت باشید. این ماجراهای اخیر به ما نشان داده که مطالبات به حق مردم اگر خوب منعکس نشود یا اگر خوب منعکس شده پیگیری نشود و حکومت توجه نکند، یک عده ای پیدا میشوند که این مطالبات را بهانه قرار میدهند برای شلوغ کاریها. آنوقت چند ضرر دارد، هم اصل نظام و مملکت ما ضرر میبیند و هم حق و حقوق و مطالبات مردم لوث میشود. هیچ بازاری و ملت هم به این راضی نیستند. بیشترین ضرر را به مطالبات به حق مردم و صاحبان حق زده شد گرچه به نام مطالبات به میدان آمدند. باید بگوییم بازار برای خودش یک رسانه دارد، یک کانال انتقال دارد و آن هم انجمن اسلامی است. در انتخاب اعضای انجمنهای اسلامی باید دقت شود. یک چنین انجمن اسلامی میتواند کانال خوب و مطمئنی باشد برای اینکه مطالبات جامعه بازاریان و اصناف را به مراجع بالاتر برساند.

مجمع امور صنفی و اتاق بازرگانی هم داریم اما انجمن اسلامی با این عنوانش خیلی مسئولیت سنگین تری دارد و اگر خوب کار کند نفوذ و برد کلامی بیشتری دارد. پس شما بجنبید که دیگران به اسم شما خرابکاری نکنند.

نرسیدن به مطالبات به حق نباید موجب عقب نشینی ما شود، شاید باعث گلایه مندی ما شود ولی موجب عقب نشینی از نظام و ارزشهای نظام نشود. این بچه ای است که مولود این ملت است و مادر به بهانه خرجی ندادن پدر،​از این بچه دوری نکند و تا آخر پای فرزندش می ایستد. این ملت مادر این انقلاب هستند و به هیچ وجه نباید از ان عقب نشینی کرد. شما این انقلاب را به وجود آوردید، شما این شهیدها را دادید، شما در مقابل استکبار ایستادید و این عزت و شرف و استقلال، آبرو و پیروزیها را به دست آوردید و این افتخار متعلق به ملت است و بازار بخش برجسته این ملت است که سوابقش در انقلاب بسیار پررنگ است. اگر مطالبات به حق زیادی هم داشته باشیم که بی اعتنایی هم شده،​ باز هم نباید عقب نشینی کنیم از نظام و انقلاب. بحث مطالبات جدا و بحث انقلاب و ارزشهای انقلاب یک مطلب دیگری است و تا آخرین نفس ایستاده ایم. این میشود بازار انقلابی. مقام معظم رهبری به همه می فرمایندکه باید انقلابی بمانید. بازار هم باید انقلابی بماند. انقلابی ماندن بازار به این است که حضورشان در پای نظام پررنگ نشان دهد.

فتنه هایی که برای ما طراحی میکنند حساب شده و پشتوانه بسیار خوبی دارد. پول فراوان و حمایت قدرتهای جهانی. خطر خیلی جدی است اما کسی که دفاع میکند خیلی قوی است «ان الله یدافع عن الذین آمنوا» کسی که مدافع جامعه ایمانی است، خداست «و مکروا و مکروالله والله خیرالماکری».

شایان ذکر است:حاج محمد جلالیان بیش ازسه دهه ریاست اتحادیه صنف کفاشان و کفش فروشان شهرستان نکا، یک دوره نائیب رئیس اتاق اصناف نکا، بیش از دو دهه عضو ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان ،یک دهه عضو شورای امر به معروف و نهی ازمنکر شهرستان ، یک دهه عضو هیت مدیره انجمن حمایت اززنداینان نکا ،یک دوره نماینده اتاق اصناف استان در شورای اصناف کشور ،عضو هئیت موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا و نیز عضومجمع خیرین سلامت استان مازندران را در کارنامه فعالیت های عام المنفعه خود دارد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.