آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 07:56 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- عمومی - دامن زدن به اختلافات شهری خیانت به آیندگان است

تبلیغات

دامن زدن به اختلافات شهری خیانت به آیندگان است

تاریخ 13 بهمن 1396 ساعت 21:41:20
کد خبر: 032887
دامن زدن به اختلافات شهری خیانت به آیندگان است / بابل ،ساری با گَلْیَن همیشه با هم  / آقای استاندار بیدار باش! ؟ من هم گَلْیَنی ام
دامن زدن به اختلافات شهری خیانت به آیندگان است


دامن زدن به اختلافات شهری خیانت به آیندگان است
بابل ،ساری با گَلْیَن همیشه با هم
آقای استاندار بیدار باش! ؟
من هم گَلْیَنی ام

در ماه قبل خبری در رسانه های کشور و توجه بیشتر در رسانه ها ی استان منتشر شد مبنی بر اینکه در کتب درسی دبستان و متوسطه اشتباه چاپی رخ داده است و نام مرکز استان و چند مورد دیگر اشتباه چاپ شده است ،اگر این مساله عمدا یا سهوا صورت پذیرفته شده باشد در وهله ی اول باید برای داشتن چنین نظام آموزشی به حال خود گریست ،قطعا اگر چنین اشتباهی در کشور های پیشرفته مثل ژاپن یا کره اتفاق می افتاد حداقل کار این بود کل مسوولین آن مجموعه از کار برکنار می شدند، چطور باید انتظار داشته باشیم، نسلی که اشتباه می خواند و غلط به او یاد داده می شود در آینده مسیری درستی را طی خواهد کرد ؟(پاسخ آموزش و پرورش راجع به این مساله اقناع کننده نبود)


اما در وهله ی دوم بر می گردد به اظهار نظر های مسوولان دو شهر که متاسفانه بعضی از آنها انگار منتظرند که چنین فرصت هایی بوجود بیاید و بر طبل کدورت و کینه بکوبند و بذر نفاق را در میان مردم نجیب دو شهر بابل و ساری پخش کنند بذری که از دهه های قبل توسط عده ای کاشته شده است و متاسفانه به نسل های بعد نیز در حال گسترش است و یک بازی باخت -باخت را رقم می زنند کار به جایی رسیده است که دعوا بر سَرِ تعداد درختان نارنج دارند و یکی شهرش را بهار نارنج و دیگری پایتخت بهار نارنج نام گذاری کرده اند دامن زدن به اختلافات شهری خیانت به آیندگان دو شهر و استان مازندران است در دین اسلام هر نوع تعصب قومی و مذهبی داشتن مردود است و دامن زدن به اختلافات قومی خلاف اصول انسانی ،اخلاقی و اسلامی است اسلام بر همدلی و وحدت تاکید دارد، نزدیک به 4 دهه از انقلاب اسلامی گذشته است نتیجه ی تفرقه و اختلاف دو شهر بابل و ساری را همگان لمس کرده اند ،دیگر عامه ی مردم به آن سطح از شعور و پختگی رسیده اند که چنین مسایلی را درک کنند ،اما تعجب ما از بعضی نخبگان است که از مردم عقب مانده اند مردم انتظار دارند که در صورت بوجود امدن چنین مسایلی، مسوولان با سعه صدر و بدور از احساسات با قضیه برخورد نمایند اصول اخلاقی را رعایت نمایند کاری نکنند که باعث چرکین شدن قلوب مردم دو شهر شوند اگر مسوولی نتواند بر احساسات خود فائق آید آن وقت چه انتظاری می توان از مردم پایین دست جامعه داشت؟


و اما در چنین مواقعی وظیفه ی مدیر ارشد استان از همه سنگین تر است و جامعه انتظار بیشتری از استاندار دارد، در مقاله ی "همه ی ما استانداریم... "عنوان کردم که یک استاندار خوب باید در کنار توسعه ی اقتصادی و عمرانی باید به مسایل اجتماعی و فرهنگی استان نیز توجه کند، طبیعتا اگر استاندار به موقع اقدام می کردند شاید بسیاری از اظهار نظرهای تفرقه افکنانه را شاهد نبودیم و این زخم کهنه که داشت به فراموشی سپرده می شد ،دوباره سر باز نمی کرد دو شهری که فاصله ی نزدیکی به هم دارند و درصد بالای از شهروندان عزیز دو شهر روزانه با هم رفت و آمد دارند.


لازم بود که استاندار محترم جدا از پیگیری موضوع از طریق سازمان و وزارت خانه ی متبوع در اسرع وقت جلسه ای با عنوان جلسه ی همدلی و دوستی مسوولان دو شهر بابل و ساری را در یک جا جمع می کرد و بر حضور تمامی مسوولان در این جلسه تاکید می کرد و در پایان جلسه هم بیانیه ی دوستی ،همدلی ،برادری ،برابری و....را با امضا تمامی حضار برای آگاهی و تنویر افکارعمومی قرائت می کردند.


آقای استاندار! اگر در موارد مشابه، اظهار نظرهای احساسی و... مسوولان ادامه پیدا کند و کار به لایه های پایین جامعه کشیده شود در صورت آن شخص شما نیستید که بتوانید بر مشکلات فائق آیید.


الان هم فکر نکنید ، اتفاق خاصی بوجود نیامده است متاسفانه دوباره بذر نفاق ،کینه و کدورت در بین شهروندان دو شهر پاشیده شد و متاسفانه به نسل های بعد نیز سرایت می کند البته اگر کارشناس مسایل اجتماعی و جامعه شناسی در اطرافتان باشند ! مسوولند به شما این مسایل را یادآوری کنند.


مردم عزیز و نجیب بابل و ساری ! می خواهم با شما سخن بگویم نزدیک به 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد همه ی ما تاوان جنگ شهری را که همانا عدم توسعه دو شهر و استان بوده است به عینه می بینیم ،پیشرفت و توسعه ی استان های دیگر شاخص و عامل آن وحدت ، همدلی و وفاق مردم و مسوولین آنها بوده است ،مردم عزیز تک تک ما مسوول هستیم 1-مسوول خانواده 2-مسوول جامعه
حالا که کارنامه ی مسوولان ما زیاد رضایت بخش و روشن نیست و در زمینه ی وحدت و وفاق موفق نبودند ما آستین ها را بالا می زنیم و خود اقدام می کنیم برای آنکه جامعه ای پیشرفت کند باید هر کسی به اندازه توانایی خود تلاش کند و به آبادانی آن همت گمارد. 

من بعنوان یک شهروند کوچک ،کمپین گَلْیَن (کمپین وحدت و وفاق مردم و مسوولین شهری و استانی..) را در استان مازندران تشکیل داده ام اعتقاد راسخ دارم اَبَرچالش مازندران عدم همدلی ،همبستگی مسوولان است تاکید می کنم اگر تفکر برادری ،برابری ،وحدت و همدلی در ما مردم مازندران و مسوولان ما بوجود نیاید و جای نگاه بخشی نگری و جنگ شهری را نگیرد ،متاسفانه مشکلات عدیده ی استان تکانی نخواهد خورد و لاینحل باقی خواهد ماند. مردم نجیب بیاید از شهیدانمان درس بگیریم که جانشان را نه برای مردم شهر و دیار خود ،بلکه جانشان را برای همه ی مردم ایران فدا نموده اند درس برادری ،همدلی ،دوستی و محبت را از آنها یاد بگیریم .


گَلْیَن یعنی وحدت و وفاق مردم و مسوولین... من امیدوارم که روزی همه ی مردم نجیب ، دلسوز و مهربان استان مازندران علی الخصوص مردم عزیز بابل و ساری گَلْیَنی شوند همه شعارشان این باشد "بابل ،ساری با گَلْیَن همیشه با هم " کمپین گَلْیَن در راستای تحقق شعار های خود و وحدت و همدلی مردم دو شهر ذکر شده تمام سعی و تلاش خواهد کرد و در این راه ،دست خود را جهت همکاری و کمک به سوی همه ی مردم دو شهر علی الخصوص نخبگان ، جوانان ،فرهنگیان و دانشجویان.... دراز می کند ‌گَلْیَن به زودی کار عملی خود را شروع خواهد کرد و هر کسی با هر گرایشی ،که با خلاقیت خود بتواند در زمینه ی وفاق و همدلی دو شهر کمک کند کمپین گَلْیَن با همه ی وجود با آنها همکاری خواهد کرد و بر دست آنها بوسه خواهد زد. همه یک صدا فریاد خواهیم زد :"بابل ،ساری با گَلْیَن همیشه با هم "

شعار گَلْیَن (وحدت و وفاق مردم و مسوولین شهری و استانی و....) :
*گَلْیَن نماد ایثار و شهادت ،نام روستایی است در رامسر ،دورترین شهرستان استان مازندران واقع شده که با 50 خانوار در سال پنجاه و نه 13 شهید را تقدیم انقلاب و ایران عزیز کرده است باید خدمت رسانی یکسان به نقاط دور یا نزدیک توسط دولتمردان ارائه شود و صدای دورترین ها بهتر شنیده شود


* ایجاد زیر ساخت ها و پروژه ها در هر جا اولویت اول آن باید براساس مطالعه دقیق علمی و کارشناسی و بدون هیج لابی و دخالتی... انجام شود.
* تبعیض بین دو منطقه ، دو شهر و دو قوم ... و دامن زدن به اختلافات ممنوع
* هیچ مسوول یا مدیری نباید براساس همشهری و فامیل بودن نسبت به گزینش و بکارگیری افراد زیر مجموعه خود عمل کند (فقط بر اساس شایسته سالاری)
* تضییع حقوق دیگران و دادن تسهیلات ویژه به افراد و یا شهری خاص از طرف هر مسوولی به شدت محکوم است (مگر بر وفق قانون)

* تاکید بر وحدت و یکپارچگی میان مسوولین که پیش نیازی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار است.
علی اصغر زارع مرسی
فعال رسانه ای

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.