سه شنبه، 01 اسفند 96 ساعت 10:51 ق.ظ / Tue, 2018 February 20
به افق ساری
اذان صبح: 05:16
طلوع خورشید: 06:40
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:43
اذان مغرب: 18:02

- عمومی - پویانمایی در امر نماز نیازمند توجه جدی است

تبلیغات
ابراهیمی:

پویانمایی در امر نماز نیازمند توجه جدی است

تاریخ 15 بهمن 1396 ساعت 07:15:45
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032902
مدیر ستاد اقامه نماز مازندران: عصر کنونی، عصر فضای مجازی است و اثر مهمی بر زندگی افراد بویژه جوانان دارد و می‌توان از این فضا نیز در راستای نماز و ترویج نماز استفاده بهینه و ارزشمندی داشت.
پویانمایی در امر نماز نیازمند توجه جدی است

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی، در دومین اجلاسیه شهرستانی نماز در پژوهش‌سرای ابوریحان بیرونی نکا اظهار کرد: عصر کنونی عصر فضای مجازی است که تأثیر به‌سزایی در زندگی همه ما دارد و جوانان و نوجوانان مهم‌ترین مشتریان این فضاها هستند.

وی افزود: حضور اقشار مختلف مردم در رده‌های مختلف سنی بیانگر شرایط خاص فضاهای مجازی و دارا بودن خوراک برای هر نوع قشری با هر سلیقه‌ای است که باید در این بخش با فرهنگ‌سازی مناسب، خوراک خوبی را در اختیار افراد قرار دهیم.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران گفت: با توجه به همه‌گیر شدن فضای مجازی در زندگی آحاد جامعه، می‌توان از این فضا برای توسعه و ترویج نماز استفاده کرد و در فرهنگ‌سازی اقامه نماز تأثیرگذار بود.

این مسؤول پویانمایی در امر نماز را نیازمند توجه جدی در جامعه دانست و اظهار کرد: در این بخش هم می‌توان با استفاده از توانمندی‌های لازم در بین جوانان و نوجوانان برای ترویج نماز استفاده کرد و در توانمندسازی این بخش موفق عمل کرد.

ابراهیمی با اشاره به آثار نماز در زندگی انسان، بیان کرد: نماز انسان را از آلودگی‌ها و گناهان دور کرده و از بسیاری آسیب‌ها، چالش‌ها، فاصله‌های طبقاتی و اقتصادی در جامعه و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.

وی افزود: اگر نماز توسط فردی اقامه شود او را از بسیاری از پلیدی‌ها دور نگه داشته و فرد به سمت حرام‌خواری، رانت‌خواری و دیگر آسیب‌ها نمی‌رود.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران با بیان اینکه همه مسؤولان و مردم در جامعه وظیفه ترویج نماز را برعهده دارند؛ خاطر نشان کرد: ترویج و تبلیغ نماز تنها برعهده ستاد اقامه نماز نیست و این رسالت همگانی است که باید مورد توجه باشد.

ابراهیمی گفت: نهادینه کردن امر نماز در جامعه وظیفه همگانی است و همه ما باید با تمام توان در این بخش تلاش کنیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.