چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 10:51 ب.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- دانشگاه - دیدار تشکل های دانشجویی دانشگاه ها با نماینده محترم ولی فقیه در استان

تبلیغات
به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر:

دیدار تشکل های دانشجویی دانشگاه ها با نماینده محترم ولی فقیه در استان

تاریخ 13 بهمن 1393 ساعت 17:19:04
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 010026
به همت دفاتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه های علوم کشاورزی ساری ودانشگاه مازندران وبه مناسبت آغاز دهه مبارک فجر سال 1393  طی مراسمی اعضای تشکل ها وفعالین دانشجویی دانشگاه های استان مازندران با حضرت آیت الله طبرسی دیدار نموده وبه بیان معضلات فرهنگی وصنفی دانشجویی پرداختند.
 دیدار تشکل های دانشجویی دانشگاه ها با نماینده محترم ولی فقیه در استان

به همت دفاتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه های علوم کشاورزی ساری ودانشگاه مازندران وبه مناسبت آغاز دهه مبارک فجر سال 1393  طی مراسمی اعضای تشکل ها وفعالین دانشجویی دانشگاه های استان مازندران با حضرت آیت الله طبرسی دیدار نموده وبه بیان معضلات فرهنگی وصنفی دانشجویی پرداختند.

ردپای انتخابات مجلس در دانشگاه‌ها

نماینده دانشگاه مازندران در سخنانی از آغاز بحث انتخابات از تریبون دانشگاه‌ها گفت و اینکه بیم آن می‌رود که برخی از مسئولان دانشگاه برای حمایت از نمایندگان منتخب خود از فضای دانشگاهی و دانشجویان استفاده کنند.

محمد قاسمی از وجود اساتیدی گفت که التزام عملی به ارزش‌های اسلامی ندارند و بعضا در کلاس درس، بسیجیان را مورد هدف و حتی اهانت قرار می‌دهند.

وی چنین فضایی را شایسته دانشگاه‌ها ندانست و خواستار تجدید رویکرد در دانشگاه‌ها شد.

 در این نشست، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی از موسسه غیرانتفاعی سارویه، قرارگاه جهاد دانشجویی، موسسه ادیب مازندران و ... به بیان نظرات و راهکارهای خود در موضوعات مختلف و به‌روز شدند.

 

حضرت آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان مازندران    در ابتدای سخنانشان  ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامی داشت یاد  و خاطره ی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و امام راحل عظیم الشان  از دست اندر کاران برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر نمودند.
ایشان در بخش اول سخنان خود پیرامون شناسنامه انقلاب  اینگونه فرمودند که انقلاب ما انقلاب کلام ،انقلاب گفتمان در برابر گلوله ، انقلاب پیروزی خون بر شمشیر و انقلاب گل در برابر اسلحه بوده است. انقلاب اسلامی ایران در میان سایر انقلاب های تاریخ ممتاز است زیرا هم مقبولیت دارد و هم مشروعیت که مقبولیت انقلاب با 98.2 درصد آراء مردم تایید شده است  و حقا که فرمایش امام درست بوده است  که اگر اینگونه نبود ما نمی توانستیم با این همه کار شکنی ها براندازی ها و فتنه ها و.. سرافراز در میدان باشیم و این امر بخاطر ان است که این انقلاب یک انقلاب وسیعی است  و مختص قشر های خاص از مردم نیست همانطور که در سال های جنگ تحمیلی تمام اقشار مردم در میدان جنگ حضور داشتند و شهید دادند ، اینها مقبولیت انقلاب ماست.
ایشان در راستای بیان مشروعیت انقلاب اسلامی فرمودند مشروعیت انقلاب ما در سایه قرآن کریم سیره نبوی(ص) وائمه اطهار (ع) می باشد که  با وجود اختلاف سلیقه ها   اصول اصیل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به صورت زنده وپویایی در این نظام  وجود دارد  و هر کجا رهبری  ببینند  خدشه ای بر استقلال ، بر ازادی و بر جمهوریت اسلامی این کشور وارد شده خودش به میدان می اید  و به عنوان ولی فقیه مدبر ،شجاع وآگاه ببه شرایط زمانه   به ایفای نقش رهبری ومدیریت امور می پردازد .

ایشان با اشاره به اینکه شما جوانان سرمایه های امام و رهبری هستید عنوان داشتند:  نباید با وجود مسائل مختلف زود صحنه را خالی کنید باید مقاوم باشید باید سعی کنید عدالت اجرا شود باید سعی کنید اقتصاد مقاومتی تحقق یابد. ایشان با اشاره به نابسامانی های فرهنگی در جامعه افزودند که این رنگپذیری   و این انفعال و بی حجابی را تمدن دانستن خیال باطلی است که از  تفکرات  غربی هاست  که به اذهان برخی از جوانان نفوذ کرده است و حجاب زنان ما را سیاسی کرده اند که این امر از دهن کجی هایی است که به نظام صورت گرفته است و بی حجابی از عدم باور درست از دین   نشات می گیرد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مذکرات هسته ای با غرب  اذعان داشتند  رهبری در جریان جزئیات مذاکرات بوده و با رهنمودهای مشفقانه خود نقشه راه ومسیر را ترسیم می کنندو ما نیز باید به تیم مذاکرات انتقادی دلسوزانه و منصفانه داشته باشیم..
ایشان در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه  با وجود اختلاف نظر ها باید در اصل انقلاب و برای سر بلندی نظام با هم متحد و یک صدا باشیم    از  جمع پر شور  جوانان دانشجو  ابراز خرسندی کردند و در خصوص  انتقادات و مطالبی که دانشجویان بیان داشتند قول مساعد جهت پیگیری امور دادند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.