آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 01:38 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- دانشگاه - پیام رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... 22 بهمن

تبلیغات
دکتر جواد واثقی امیری

پیام رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... 22 بهمن

تاریخ 21 بهمن 1393 ساعت 10:41:44
منبع: روابط عمومی دانشگاه
کد خبر: 010486
به گزارش روابط عمومی، دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  پیامی به مناسبت یوم ا... 22 بهمن صادر نمود.
پیام رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... 22 بهمن

به گزارش روابط عمومی، دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  پیامی به مناسبت یوم ا... 22 بهمن صادر نمودند که متن آن به شرح ذیل می باشد:

بنام خدای شهیدان

به طور قطع یکی از صحنه‌های پرشکوه و غرورآفرین تاریخ ایران، تحولاتِ عظیم مربوط به سال 1357 خورشیدی است که مبارزات حق‌طلبانه ملت ما را در رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نشان می‌دهد. تاریخ به ما می‌گوید که: فساد در رژیم حاکمِ پهلوی خانه کرده، اعتقادات مردم و سنت‌های مورد قبول جامعه مورد بی‌مهری حکومت وقت قرارگرفته و از سویی دیگر استبداد تا به دندان مسلح رژیم حاکمِ پهلوی هر فریادی را در گلو خفه کرده و فرصت هر گونه اعتراض را از مردم سلب کرده بود. بسیاری از نیروهای تحصیل‌کرده و آزاداندیشِ جامعه در زندان‌های قرون وسطایی رژیمِ شاه شکنجه‌های ساواک را بر پشت و پهلوی خود لمس می‌کردند. در چنین شرایطی نارضایتی‌ها تا اعماق جامعه نفوذ کرده و زمانه آبستنِ حادثهِ عظیم انقلاب بود. امام خمینی (ره) که چهاردهمین سالِ تبعید خود را در عراق سپری می‌کردند سکان هدایتِ کشتی انقلاب را به دست گرفتند و با پیام‌های شورانگیز خود آحاد ملت را به این نهضت فرا خواندند. طوفانِ انقلابِ مردم در اندک مدتی طومار خاندان پهلوی را درهم پیچید و پایان حکومتِ شاهان را بر این سرزمین اعلام نمود و به این‌گونه در بامدادان 22 بهمن 1357 آفتاب جمهوری اسلامی از پس ابرهای تیره حکومت استبداد و از مشرق تاریخ ما طلوع کرد. در این انقلاب بزرگ ملت ما فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های بزرگی به نمایش گذاشت و شهدای بزرگ و گرانقدری را در راه رسیدن به آرمان های والای خود تقدیم نمود.
اکنون ما وارثانِ انقلابِ بزرگی هستیم که سی و ششمین سالگرد پیروزیش را جشن می‌گیریم. به روح همه مردان و زنانی که دلیرانه بر دیوِ استبداد شوریدند و نظام جمهوری با محتوایی مبتنی بر اسلام را پی افکندند درود می‌فرستیم. اسلام خواهی و استبدادستیزی که از آرمان های بزرگ انقلاب 57 می‌باشد، در ذاتِ خود عدالت‌محوری، ظلم ستزی و فساد گریزی را به همراه دارد. دانشگاه یکی از خواستگاه‌های اصلی انقلاب و از نخستین پایگاه‌های نهضتِ ملت ما بوده است و ما به‌عنوان نسل امروز دانشگاهی وظیفه داریم که صادقانه از این آرمان های ناب و سعادت‌بخش پاسداری کنیم، تا وارثانی شایسته برای آن عزیزان باشیم.
 اینجانب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به مردمِ شریف به ویژه دانشگاهیانِ عزیز، رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید تبریک گفته، ایرانی آباد، آزاد و سربلند همراه با ملتی رشید را از درگاه خداوند بزرگ آرزومندم و اطمینان دارم که دانشگاهیان همانند همه آحاد ملت با حضور در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر حمایت خود را از این دستاورد مهم اعلام خواهند داشت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.