دو شنبه، 03 اردیبهشت 97 ساعت 02:10 ب.ظ / Mon, 2018 April 23
به افق ساری
اذان صبح: 03:42
طلوع خورشید: 05:14
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:39
اذان مغرب: 18:58

- دانشگاه - تحت هر شرایطی دست متجاوزان به حقوق استاد، دانشجو و کارمند را قطع می کنم

تبلیغات

تحت هر شرایطی دست متجاوزان به حقوق استاد، دانشجو و کارمند را قطع می کنم

تاریخ 17 آذر 1395 ساعت 07:29:20
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 027578
 با حضور دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران، معاونان، روسای دانشکده ها و جمع زیادی از دانشجویان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه مازندران برگزار شد.
تحت هر شرایطی دست متجاوزان به حقوق استاد، دانشجو و کارمند را قطع می کنم

 

       با حضور دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران، معاونان، روسای دانشکده ها و جمع زیادی از دانشجویان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه مازندران برگزار شد.

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران،‌ در این مراسم که با استقبال گسترده دانشجویان رو به رو شد، دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران ضمن اشاره به حماسه 16 آذر و نقش بی چون و چرای آمریکا در این حادثه، گفت: دولت مصدق توسط آمریکا سرنگون شده است؛ آن جاسوسی که مسئول سرنگونی مصدق از سوی آمریکا بود، رسما اعلام کرد که با 10 یا 15 میلیون دلار، مامور به سرنگونی دولت مصدق شدم، اما خوشبختانه تنها 800 هزار دلار هزینه کردم.

       دکتر میرنیا با بیان این مطلب که آمریکا در آن زمان با ترفند تفرقه افکنی موفق به اجرای مقاصد خود گردید، افزود: در آن روز آمریکا هنر خود را به کار گرفت، همانند کاری که هم اکنون در کشور دارد اتفاق می افتد، در اختلاف اندازی بین افراد مختلف، بدبینی ایجاد کردن و به اصطلاح آلوده کردن آب میان سران نهضت، دکتر مصدق و آیت الله کاشانی، با یک مشت دولت قانونی پوکید و از بین رفت. بنابراین آمریکا مسئول مستقیم سقوط دولت قانونی دکتر مصدق است. به همین دلیل است که ما می گوییم: مرگ بر آمریکا ، دلیل مرگ بر آمریکا گفتن ما این مکاری و اختلاف افکنی و ایجاد فتنه است.

     رییس دانشگاه مازندران در ادامه سخنان خود گفت: 16 آذر روزی بود که خون عدالت خواهی و استکبارستیزی در رگ ها جوشید و غلیان کرد.

       رییس دانشگاه جامع استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکا را هیچ وقت مبرا ندانید،  الان هم آمریکا در صدر همه جریانات است. آمریکا می خواهد جنبش دانشجویی را به انحراف ببرد. اگر ما با انحرافات مبارزه نکنیم، حتما آمریکایی هستیم، از جمله انحرافات اقتصادی، انحرافات اخلاقی، انحرافات اجتماعی، انحرافات اداری و ... ، اگر کسی با فساد اقتصادی، اداری، اخلاقی و اجتماعی مبارزه نمی کند، آمریکایی است.

      دکتر میرنیا در ادامه خاطرنشان کرد: من رییس دانشگاه هم اگر کوتاهی کردم، حقوق دانشجو را از متجاوزان به حقوق دانشجو نگرفتم، من هم آمریکایی هستم، دانشجو نباید مرا تحمل کند، من کاملاً شفاف می گویم اگر من استاد، حق دانشجو را رعایت نکردم، قطعا آمریکایی ام. من شعار نمی دهم و در عمل نشان داده ام و خواهم داد.  برخی گمان کرده اند که بنده به دلیل اینکه دست متجاوزان به حقوق دانشجویان را کوتاه می کنم، باید به برخی پاسخگو باشم، از من می پرسند چرا چنین و چنان می کنی؟ بنده خواهم گفت که تحت هر شرایطی دست متجاوزان به حقوق استاد، دانشجو و کارمند را قطع می کنم.

       رییس دانشگاه مازندران ادامه داد: ما با دخالت بیگانگان مخالفیم، آمریکا با علم اصیل در ایران مخالف است. آمریکا با نفوذ علم و رشد علمی به شدت مخالف است، زیرا می خواهد ما بی سواد باشیم، دانشگاه ما بی سواد، دانشجوی ما بی سواد و استاد ما نیز بی سواد باشد. اگر امروز ، دانشجوی بی سواد تربیت کنیم، فردا این فرد استاد دانشگاه خواهد شد. استاد بی سواد، دانشجوی بی سواد و رییس بی عرضه مطلوب آمریکاست.

        رییس بزرگ ترین مرکز آموزش عالی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکا مشخصاً و سایر کشورهای استکباری در صدد هستند تا به اصطلاح آّب را در جوامع اسلامی و کشور های در حال توسعه و کشورهای فقیر گل آلود کنند تا ماهیان خوب، انسان های زبده که متفکران و دانشمندان هستتد، به سمت آنها حرکت کنند.

       رییس شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران با اشاره به این نکته که کشور کانادا حدود یک ماه پیش 300 هزار درخواست نیروی متخصص دارد و می گوید تربیت این نیرو برای من صرفه ندارد، چنین بیان داشت: می خواهند مغزهای آماده و نیروی متخصص را از این طریق استفاده کنند، آنها سعی دارند با نا امن کردن منطقه، عدم ثبات اقتصادی و عدم رعایت شئونات انسانی، فضا طوری فراهم شود تا نیروهای نخبه ی ما فرار کنند و به خارج از کشور بروند. اینها گل آلود کردن محیط اجتماعی ماست.

      دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش با اعلام این مطلب که با درگیری مخالفم، ادامه داد: بنده معتقدم در دانشگاه ها هم راست و هم چپ صحبت می کنند، اما به صورت مسالمت آمیز . بنده از درگیری بیزارم هر کس بخواهد باعث ایجاد درگیری بشود، با آن برخورد می کنم، چپ و راست هم فرقی ندارد. آمریکا و انگلستان خواهان دانشگاه آرام نیستند، برخی نمی خواهند دانشگاه آرام باشد، زیرا در آرامش، دانشجویان درس می خوانند، در آرامش است که استادان خوب تدریس می کنند، در آرامش دانشجو انتقاد می کند.

       رییس دانشگاه منتخب استان ادامه داد: هر روز برای من 16 آذر است هر روز دانشجو می تواند انتقاد کند و بنده موظف به پاسخگویی هستم. دوستان بنده موظف به پاسخگویی هستند. اگر کسی به سوال دانشجو پاسخ نداد قطعا با آن برخورد خواهم کرد.

       دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنان خود چنین ادامه داد: اگر امروز ما نخواهیم مرگ بر آمریکا بگوییم، کی باید بگوییم؟ مردم ما بعد از کودتا و سقوط مصدق سکوت کردند، اما آن سکوت آتش زیر خاکستر بود. وقتی نیکسون جلاد به نمایندگی از دولت جلاد تر از خود به تهران می آید، حضورش باعث افروخته شدن این آتش می شود و 16 آذر اوج برافروختگی این آتش زیر خاکستر است. انگلستان هم همیشه استعمار پیر بوده است و در تمام حوادث نباید نقش اصلی اما زیرکانه این استعمار پیر را نادیده گرفت.

      رییس دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه نقش آمریکا نیز در تمام جریانات استکباری، همیشه پررنگ و واضح است، خاطرنشان کرد: تصویب لایحه تمدید تحریم، آن هم پس از توافقات بدست آمده پس از برجام، بیانگر روحیه استکباری آمریکا بوده و نشان داده است که این کشور به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست. ملت ما صلح طلب و در پی آرامش است، اما دشمن غدار و حیله گراست و در مقابل این دشمن باید با مکر و نیرنگ عمل کنیم، زیرا با مکار باید مکر کرد و از ساده انگاری پرهیز نمود.

      دکتر میرنیا در پایان ضمن تشکر از انتقادات، پیشنهادات و تقدیر دانشجویان از عملکرد دانشگاه در یکسال اخیر، اظهار امیدواری کرد: تا روز دانشجوی سال آینده،‌ تمامی موانع و مشکلات برطرف شده باشد و انشاءالله دیگر شاهد بیان این مشکلات در بین دانشجویان عزیز نباشیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.