آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 01:36 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- دانشگاه - پیام رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... ۲۲ بهمن

تبلیغات

پیام رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... ۲۲ بهمن

تاریخ 20 بهمن 1395 ساعت 15:07:01
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 028615
دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... ۲۲ بهمن پیامی صادر نمودند.
پیام رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... ۲۲ بهمن

به گزارش روابط عمومی، دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم ا... ۲۲ بهمن پیامی صادر نمودند که متن آن به شرح ذیل می باشد:

 

به نام پروردگار بی همتا

« ... ان الله لا یغیروا ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم... خداوند سرنوشت هیچ قوم (ملتی) را تغییر نمی دهد مگر آن که خودشان تغییر دهند. سوره مبارکه رعد آیه ۱۱»

تاریخ ملت ها آیینه تمام نمای جریان همیشه جاری حرکت و حیات یک ملت است. آیینه ای که سوار بر ارابه زمان همه تحول ها، دگرگون شدن ها و اوج و فرود ملت ها را به نمایش در می آورد. صحنه های شاد و شورانگیزی که زنان و مردان این سرزمین کهن دوشادوش هم خلق کرده اند، همراه با صفحات دردآگینی که دشمنان ملت ما بر ما تحمیل نموده اند، برگ برگ کتاب بزرگ تاریخ پر فراز و نشیب ما می باشد. از روزگاری که اسکندر مقدونی چهره این خاک را به خون ملت ما رنگین کرد تا روزگاری که مردم ما در انقلاب مشروطه بر دیو استبداد شوریدند و حکومت مشروطه را بنیان نهادند و تا روزگار معاصر ما که ملت سرافراز ایران در خیزشی بزرگ، بساط حکومت پادشاهی را برچیدند و نهال جمهوری اسلامی را بر بستر این خاک سرد و گرم چشیده غرس کردند. بی تردید صفحه انقلاب اسلامی یکی از زیباترین صحنه های ثبت شده در کتاب تاریخ ملت ما می باشد که مشاهده آن رضایتمندی و غرور را بر ما مستولی می کند، چه بیانگر خیزش و حرکت تحسین برانگیز ملت ما به رهبری امام خمینی (ره) در مقابل حاکمیت استبداد است. ملتی که شلاق بی رحم استبداد را بر گوش و پوست خود لمس کرده بود، ملتی که تازیانه های تحقیر روحش را آزار می داد، یکپارچه به پا خاست و طومار سلطنت را در هم پیچید. بیرق هایی که بر دوش خونفشان ملت ما در جریان نهضت بزرگ اسلامی ملت در سال ۱۳۵۷ حمل می شد استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را فریاد می کردند.

اکنون در سی هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این انقلاب بزرگ به روح زنان و مردان شهیدی که خونشان را به پای این انقلاب نثار کردند درود می فرستیم و در پاسداری از آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با روح بزرگ آنان تجدید پیمان می کنیم. اینجانب سالگرد خیزش بزرگ اسلامی ملت را به مردم شریف به ویژه دانشگاهیان عزیز، رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید تبریک گفته، ایرانی آباد، آزاد و سربلند همراه با ملتی رشید را از درگاه خداوند بزرگ آرزومندم. امید است با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن در مسیر آرمان های شهدای این انقلاب عظیم قدم برداریم.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.