دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:37 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- دانشگاه - دانشگاه مازندران همگام با شهر برای خدمت به مردم

تبلیغات

دانشگاه مازندران همگام با شهر برای خدمت به مردم

تاریخ 09 آبان 1396 ساعت 06:32:02
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 031792
      به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، صبح امروز مراسم بازگشایی از عملیات دیوارکشی و خیابان احداث شده پردیس دانشگاه با حضور مسئولان دانشکاهی و شهرستانی برگزار گردید.
دانشگاه مازندران همگام با شهر برای خدمت به مردم

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، صبح امروز مراسم بازگشایی از عملیات دیوارکشی و خیابان احداث شده پردیس دانشگاه با حضور مسئولان دانشکاهی و شهرستانی برگزار گردید.

       براساس این گزارش، دکتر سید خلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران از نحوه پیشرفت پروژه های دانشگاهی و همچنین از احداث پروژه های جدید در آینده ای نزدیک خبر داد و بیان کرد: در گذشته هیچ دیواری در اینجا نبوده و از سیم خاردار به عنوان دیوار استفاده می شد و دانشگاه از امنیت کافی برخوردار نبود. اما حالا پس از گذشت بیش از سی سال، دیوار دانشگاه ایجاد شد.

       رییس دانشگاه مازندران در ادامه سخنانش در خصوص احداث سردرب ورودی دانشگاه نیز اظهار داشت: این سردرب در سال 1382 ساخته شد و ورودی آن وضع نابسامانی داشت و ساخت دیوارها به سختی انجام گرفت.

       دکتر میرنیا در خصوص احداث خیابان دانشگاه پردیس بیان کرد: حدود ۲۵ هزار متر زمین دانشگاه را به منظور رفاه حال اهالی منطقه و کمک به ترافیک شهر، از باقرتنگه به دانشگاه، واگذار و بیش از ۸۰۰ میلیون هزینه کردیم و از پیمانکاران طلب صبر کردیم تا این پروژه ی مهم شهرستانی به سرانجام برسد. نیروی هوایی نیز باید عقب نشینی را انجام دهد که این مهم برعهده خودشان است و ما اول برای حفظ امنیت دانشگاه و دوم برای امنیت روانی مردمی که باید رفت و آمد کنند به این کار دست زدیم که در نوع خود، کار بسیار بزرگی است.

       دکتر میرنیا در ادامه از احداث اورژانس دانشگاه با در اختیار گذاشتن زمین و پرداخت هزینه برای ساخت آن و همچنین از ایجاد ایستگاه آتش نشانی در دانشگاه با هدف خدمات رسانی، هم به مردم منطقه و هم برای حفظ امنیت دانشگاهیان، خبر داد که زمین و ساخت آن با دانشگاه می باشد.

       رییس دانشگاه مازندران همچنین از انتظار متقابل دانشگاه از مسئولان و اهالی منطقه گفت: در عین حال مردم و مسئولان هم باید کمک حال دانشگاه باشند و این کار ارزشمند دانشگاه می بایست تاثیر متقابلی میان شهرستان و دانشگاه برقرار نماید. دانشگاه، امکانات خودش را برای بهره مندی مردم شهرستان، در اختیار آنان قرار می دهد و طبیعی است که انتظار داریم مسئولان شهری هم به دلیل محدود بودن بودجه دولت، می بایست به دانشگاه کمک کنند چرا که به تنهایی نمی شود کارها را به سرانجام رساند.

       دکتر میرنیا در ادامه سخنانش، از احداث پروژه دبیرستان شش کلاسه و نیز کلنگ زنی پروژه ساخت استخر خبر داد و گفت: استخری در دانشگاه احداث خواهد شد که هم مورد استفاده دانشگاهیان و هم مردم منطقه قرار خواهد گرفت و دبیرستان شش کلاسه ای نیز در سه مقطع به تعداد ۱۸ کلاس به کمک فردی خیر ساخته می شود که هم مورد استفاده فرزندان کارکنان دانشگاه و هم برای فرزندان غیر کارکنان، مورد استفاده قرار گیرد.

    دکتر میرنیا در پایان سخنانش اشاره ای هم به ضررهایی کرد که متوجه دانشگاه مازندران است: دانشگاه مازندران تنها دانشگاه در ایران است که خارج از مرکز استان قرار دارد و دو ضرر را متحمل می شود اول اینکه دانشجوهای بعضی از کشورهای خارجی حق ندارند در خارج از مرکز درس بخوانند که باعث دیپورت دانشجویان جذب شده دانشگاه مازندران می شود و دوم نداشتن ستاد خیربن در دانشگاه است که هر دانشگاهی در هر کجا دارد و ما تنها دانشگاهی هستیم که ستاد خیرین نداریم.

       یادآور می شود: در این مراسم امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر بابلسر، اعضای شورای اسلامی باقرتنگه، مسئولان دانشگاهی و تعدادی از اهالی منطقه نیز حضور داشتند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.