شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:32 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- دانشگاه - مصاحبه خبرنگار روابط عمومی با مدیر پژوهشی دانشگاه مازندران

تبلیغات

مصاحبه خبرنگار روابط عمومی با مدیر پژوهشی دانشگاه مازندران

تاریخ 26 آبان 1396 ساعت 07:30:02
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 031999
      در پی انتخاب دانشگاه مازندران به عنوان میزبان کمیسیون تخصصی آسیای مرکزی و قفقاز، روابط عمومی دانشگاه مازندران با دکتر سعید راسخی مدیر پژوهشی دانشگاه مصاحبه ای در این خصوص انجام داد.
مصاحبه خبرنگار روابط عمومی با مدیر پژوهشی دانشگاه مازندران

گفت‌وگوهای فرهنگی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز

      در پی انتخاب دانشگاه مازندران به عنوان میزبان کمیسیون تخصصی آسیای مرکزی و قفقاز، روابط عمومی دانشگاه مازندران با دکتر سعید راسخی مدیر پژوهشی دانشگاه مصاحبه ای در این خصوص انجام داد.

       در ذیل متن مصاحبه خبرنگار روابط عمومی دانشگاه مازندران با دکتر راسخی را ملاحظه می کنید:

  • خبرنگار روابط عمومی: با سلام. لطفا چگونگی انتخاب دانشگاه مازندران به عنوان میزبان این اجلاس مهم بین‌المللی و نیز دبیرخانه دایمی کمیسیون های تخصصی آسیای مرکزی و قفقاز را بیان کنید؟
  • دکتر راسخی: پیرو مذاکرات و هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که متولی سیاست‌گذاری و گسترش دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است و تعیین دانشگاه مازندران به عنوان میزبان کمیسیون تخصصی آسیای مرکزی و قفقاز، این مرکز با تمرکز روی تنوع فرهنگی و همکاری‌های آسیایی با انتخاب دانشگاه مازندران به عنوان دبیرخانه دایمی کمیسیون تخصصی آسیای مرکزی و قفقاز، موضوع میراث فرهنگی - تاریخی ایران، آسیای مرکزی و قفقازرا در دستور کار این کمیسیون قرار داد. این در حالی است که در این ارتباط، دانشگاه های معتبری همچون تهران، علامه طباطبایی، تبریز، مشهد، همدان اعلام مشارکت کرده و آمادگی خود را برای میزبانی کمیسیون ها اعلام کرده بودند.
  • خبرنگار روابط عمومی: دانشگاه مازندران با کسب میزبانی این اجلاس، چه هدف یا اهدافی را دنبال خواهد کرد؟
  • دکتر راسخی: طی نشست‌های کمیسیون تخصصی آسیای مرکزی و قفقاز که با هدف ایجاد شبکه علمی و فرهنگی نخبگان کشورمان با کشورهای آسیای مرکزی و تقویت دیپلماسی فرهنگی و گسترش روابط علمی و فرهنگی با کشورهای آسیای میانه و قفقاز در دانشگاه مازندران مستقر خواهد گردید، هر ساله با حمایت دبیرخانه اصلی گفت‌و‌گوهای بین‌المللی سازمان و شبکه دانشگاه‌های منطقه شمال کشور با محوریت دانشگاه مازندران از فعالیت‌های مختلف علمی و فرهنگی از جمله برپایی نشست‌های دوره ای، دوره‌های آموزشی، انتشار فصل نامه‌های تخصصی، مبادلات علمی و فرصت‌های مطالعاتی سامان دهی و اجرا خواهد شد. در نامه رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خطاب به رییس دانشگاه مازندران آمده است: امید است دانشگاه مازندران که یکی از دانشگاه‌های ممتاز کشور می‌باشد با بهره گیری از این فرصت و جلب همکاری و مشارکت سایر دانشگاه‌های ایرانی و کشورهای آسیای میانه و قفقاز، بتواند گام‌های موثری را در مسیر توسعه و گسترش همکاری‌های فرهنگی و علمی ایران و منطقه بردارد.
  • خبرنگار روابط عمومی: لطفا در خصوص کیفیت حضور میهمانان داخلی و خارجی، زمان برگزاری این اجلاس و محورهای این همایش بین‌المللی نیز توضیح دهید؟
  • دکتر راسخی: گفت‌وگوی فرهنگی آسیایی با موضوع میراث فرهنگی - تاریخی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز با حضور شخصیت‌های فرهیخته دانشگاهی، چهره‌های فرهنگی و متفکران برجسته ایران، آسیای مرکزی، قفقاز و ترکیه طی روزهای ۲۳ تا ۲۵ دی ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد. محورهای این همایش بین‌المللی به شرح زیر است:

میراث مشترک فرهنگی، ظرفیتی برای توسعه همکاری‌های فرهنگی آسیایی

نقش نمادها و شخصیت‌های تاریخی و فرهنگی منطقه در تقویت همکاری‌های منطقه‌ای

سیاست‌ها و رویکردهای حفاظت از میراث فرهنگی و نقش آن درگسترش مبادلات فرهنگی

سهم هنر و معماری در پیوندهای تاریخی ایران و آسیای مرکزی

زبان و ادب فارسی و نقش آن در پیوندهای فرهنگی تاریخی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز

تجارب وسیاست‌های حفاظت از میراث فرهنگی و راهکارهای همکاری جمعی برای مبارزه با قاچاق و تخریب میراث فرهنگی

نقش میراث فرهنگی تاریخی مشترک در توسعه گردشگری فرهنگی و گسترش مبادلات اجتماعی

نقش مراکز علمی و فرهنگی در تقویت و توسعه روابط ایران و کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز

گفت‌و‌گوهای فرهنگی آسیای مرکزی، قفقاز و ترکیه

  • خبرنگار روابط عمومی: در پایان اگر مطلب خاصی دارید، بیان کنید؟
  • دکتر راسخی: کمیسیون تخصصی گفت‌و‌گوی فرهنگی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز از عموم اعضای هیات علمی، پژوهشگران و اندیشمندان علمی فرهنگی دعوت به عمل می آورد تا در این رویداد مهم بین‌المللی مشارکت نمایند. برای اطلاعات بیشتر به سامانه همایش بین‌المللی با آدرس conf.umz.ac.ir/ircacd  مراجعه و یا با آدرس پست الکترونیکی ircacd@umz.ac.ir  مکاتبه نمایند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.