چهار شنبه، 02 اسفند 96 ساعت 04:10 ب.ظ / Wed, 2018 February 21
به افق ساری
اذان صبح: 05:14
طلوع خورشید: 06:39
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:44
اذان مغرب: 18:03

- دانشگاه - برگزاری نخستین نشست شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاهیان

تبلیغات
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

برگزاری نخستین نشست شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاهیان

تاریخ 28 آبان 1396 ساعت 09:30:52
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 032038
برگزاری نخستین نشست شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاهیان
برگزاری نخستین نشست شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاهیان

به گزارش روابط عمومی، نخستین نشست شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاهیان با حضور دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.

در این نشست دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عرض خیرمقدم به دکتر یعقوبی و تشکر و قدردانی از حمایت های همه جانبه ایشان و با ابراز تأسف و اندوه در خصوص مصیبت وارده بر مردم زلزله زده کرمانشاه گفت: سلامت روان یکی از اصلی ترین پارامتر های سلامت در ابعاد وجودی انسان می باشد.

دکتر واثقی امیری اظهار داشت: اهمیت موضوع سلامت روان برای شاخص ترین قشر جامعه؛ دانشجویان جوان و پر انرژی بسیار مهم تر است.

رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: در زمینه مشاوره و سلامت روان دانشگاهیان باید اعتبارات مشخص در نظر گرفته شود و امور بر اساس برنامه مدون علمی صورت پذیرد که نقش مراکز مشاوره دانشگاه ها در این زمینه بسیار مهم است.

دکتر واثقی امیری تاکید کرد: شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاه باید آمارها و الگوهای وضعیت سیمای زندگی دانشجویان را مد نظر قرار دهد، ارتباط تنگاتنگی با دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشد، جلسات شورا به صورت منظم و مستمر تشکیل شود و در راستای شناسایی و حل چالش ها باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رمضانی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: در نگاه دینی بر سلامت روح و روان تاکید فراوان شده است و کسی که سلامت روان داشته باشد تن سالم دارد.

سپس دکتر حسن زاده معاون دانشجویی گفت: اهمیت سلامت روح و روان و تاثیر آن در روند زندگی انسان بر کسی پوشیده نیست، بنابراین باید به این بعد از زندگی انسان توجه بیشتری شود و متاسفانه در دانشگاه به علت نبود فضای فیزیکی، فرایند نوبت دهی به مراجعه کنندگان در گاهی اوقات طولانی می شود و اثردهی مشاوره تقلیل می یابد.

در ادامه دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تشکر و قدردانی از فعالیت های همه جانبه مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به ارائه گزارشی از طرح وضعیت سیمای زندگی دانشجویان کشور پرداخت.

دکتر یعقوبی گفت: در این طرح به دریافت آمار و ارزیابی شاخصه هایی از قبیل میزان شیوع رفتارهای پرخطردر دانشگاه، رابطه با جنس مخالف، رابطه بین فکر، نقشه و اقدام به خودکشی، نگرش های جنسی، نگرش به ازدواج، نگرش به هم خانگی در بین دانشجویان، وضعیت هویت ایرانی، وضعیت نگرش و رفتارهای مذهبی در بین دانشجویان و ... پرداخته شده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.