شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:31 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- دانشگاه - برگزاری ششمین نشست شورای مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۲ کشور در دانشگاه

تبلیغات
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

برگزاری ششمین نشست شورای مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۲ کشور در دانشگاه

تاریخ 28 آذر 1396 ساعت 15:16:00
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 032405
برگزاری ششمین نشست شورای مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۲ کشور در دانشگاه
برگزاری ششمین نشست شورای مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۲ کشور در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی، ششمین نشست شورای مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۲ کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.

دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این نشست ضمن عرض خیرمقدم به نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیران امور اداری دانشگاه های منطقه ۲ کشور به دو خصیصه بارز و تا حدودی منحصر به فرد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اشاره کرد که عبارت اند از: تأسیس این دانشگاه توسط خیری دوراندیش به نام سید حسین فلاح نوشیروانی که به تأسی از نیت خیرخواهانه آن مرحوم، مردم خیراندیش شهرستان بابل ادامه دهنده راه آن زنده یاد در زمینه های مختلف آموزش، سلامت، مسایل فرهنگی و ...هستند و خصیصه دوم پتانسیل و توانمندی بالای اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه است که کسب افتخارات و دستاوردهای عظیم ملی و جهانی گویای این مهم است.

دکتر واثقی امیری تأکید کرد: کمک های مردمی در راستای توسعه فضای فیزیکی دانشگاه، تجهیز آزمایشگاه ها و ... وظیفه و مسئولیت نیروی انسانی مجموعه را سنگین تر می کند؛ زیرا آن ها وارث مجموعه ای هستند که از یک نیت خیرخواهانه نشأت گرفته است.

رییس شورای فرهنگی دانشگاه گفت: اهمیت کار حوزه امور اداری بسیار مهم است و همواره باید هم حقوق پرسنل را کامل و جامع ببیند تا حق کسی ضایع نشود و هم به حقوق دانشگاه توجه نمایند که لازمه آن مطالعه کامل و دقیق آیین نامه ها،قوانین و پیگیری و ارتباط با مراجع ذیربط می باشد.

رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با بیان این که توازن در ارائه تسهیلات بسیار مهم است اظهار داشت: برگزاری چنین جلسات با برنامه ریزی دقیق، هدفمند و به صورت مستمر ضرورت دارد؛ زیرا منجر به کارکردهایی می شود که باعث یکنواختی در تدوین و اصلاح آیین نامه ها می گردد.

در ادامه دکتر سید هاشم رسولی معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با تشکر و قدردانی از حضور مهمانان، به لزوم ایجاد یک وحدت رویه در حوزه اداری مالی تاکید کرد و گفت: یکی از چالش هایی که معاونین اداری مالی دانشگاه ها با آن روبرو هستند این است که یک مرجع واحد تصمیم گیری در زمینه مسایل مالی و اداری وجود ندارد و همواره بر اساس تعابیر و تفاسیری که از قوانین موجود است عمل می گردد.

دکتر رسولی همچنین با اشاره به رویکرد درست وزارتخانه در منطقه بندی کردن دانشگاه ها که منجر به تبادل نظر همکاران می گردد پیشنهاد داد تا مسایل و موضوعاتی که مقرر است در شورای معاونین اداری مالی دانشگاه ها مطرح و مورد بررسی قرار گیرد، نخست در جلسات حوزه های مربوط اعم از نشست مدیران مالی، اداری، امور بودجه و تشکیلات بحث و کارشناسی شود و نتیجه آن به شورای معاونین ارائه گردد تا تصمیم گیری کنند و به رؤسای دانشگاه ها ارائه نمایند.

این نشست با بررسی کامل مقررات برنامه ششم توسعه در خصوص ایثارگران، چگونگی اعزام کارکنان به مأموریت های خارج از کشور، وضعیت حضور و غیات اعضای هیأت علمی با توجه به پیگیری دستگاه نظارتی، نحوه ارتباط شورای مدیران امور اداری و پشتیبانی با شورای معاونین اداری مالی دانشگاه های منطقه ۲ کشور و تصمیم گیری مسئولین، بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل و مشکلات حوزه اداری و پشتیبانی دانشگاه های منطقه ۲ ادامه یافت و اعضا به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است دانشگاه های منطقه ۲ کشور از سه استان گیلان، مازندران و گلستان است و شامل دانشگاه های صنعتی نوشیروانی بابل، مازندران، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، گلستان، فناوری های نوین آمل، علم و فناوری مازندران، گیلان، گنبد، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان می باشد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.