پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:31 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- دانشگاه - وظیفه روابط عمومی برجسته کردن اقدامات مختلف علمی، پژوهشی و عمرانی در دانشگاه است

تبلیغات

وظیفه روابط عمومی برجسته کردن اقدامات مختلف علمی، پژوهشی و عمرانی در دانشگاه است

تاریخ 01 دی 1396 ساعت 08:55:17
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 032439
       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، نشست صمیمی رییس دانشگاه با کارکنان روابط عمومی دانشگاه مازندران در بعداز ظهر روز سه شنبه( 28 / آذرماه) در دفتر ریاست برگزار گردید.
وظیفه روابط عمومی برجسته کردن اقدامات مختلف علمی، پژوهشی و عمرانی در دانشگاه است

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، نشست صمیمی رییس دانشگاه با کارکنان روابط عمومی دانشگاه مازندران در بعداز ظهر روز سه شنبه( 28 / آذرماه) در دفتر ریاست برگزار گردید.

       در این نشست که کاظم ابراهیمی مشاور رییس و مدیر حوزه ریاست و دکتر رورده مدیر حراست دانشگاه نیز حضور داشتند، دکتر سید خلاق میرنیا با اشاره به نقش بسیار مهم روابط عمومی در دانشگاه گفت: از جمله وظایف مهم روابط عمومی، شناساندن صحیح و درست دانشگاه، اهداف، فعالیت ها و اقدامات انجام شده به اقشار مختلف دانشگاهی و افراد خارج از سازمان می باشد. چه بسا در حال حاضر هم هستند افرادی که دانشگاه مازندران را بخوبی نمی شناسند.

       دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش، بر اهتمام جدی همه‌ی ارکان مختلف دانشگاهی در معرفی این سازمان به آحاد مردم تاکید کرد و افزود: باید به گونه ای مدیریت شود تا اخبار و رویدادهای علمی مهمی که در دانشکده های مختلف برگزار می گردد، اعم از سمینارها، همایش ها، جلسات دفاع و کنفرانس های علمی، هم در سایت دانشگاه درج گردد و هم از طریق ارتباطی که با رسانه های گروهی مختلف ایجاد می کنید، در سایت ها و پایگاه های اطلاع رسانی و مطبوعات انعکاس یافته و از همه مهمتر اینکه شرایط درج این اخبار در سایت وزارت علوم نیز فراهم گردد، که این مهم قطعا برای دانشگاه مفید بوده و در جهت معرفی به اقشار مختلف مردمی موثر خواهد بود.

       رییس دانشگاه مازندران در ادامه به اقدامات بسیار زیادی که در سطح دانشگاه در حال انجام است اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر معتقدم که امور ثبت کارها و فعالیت های انجام شده خیلی بهتر شده و البته می بایست عزمی جدی تر در جهت مستندسازی و آرشیو آن صورت گیرد تا به عنوان سابقه‌ی دانشگاه در آینده مورد استفاده قرار گیرد. این مهم، نوعی ثبت سوابق و اطلاع رسانی است. روابط عمومی با درج اخبار و رویدادهای مهم دانشگاه در سایت و تهیه‌ی کلیپ های مختلف علمی – فرهنگی- پژوهشی- عمرانی و ... و پخش آن در مراسم و برنامه های مختلف، در شناساندن دانشگاه به مخاطبان، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

       دکتر میرنیا با بیان این نکته که خیلی ها از فعالیت های گسترده و کارهای انجام شده و طرح های در دست اقدام در دانشگاه اطلاع ندارند، یادآور شد: برخی حتی از رویدادهای اطراف خود اطلاعی ندارند و نسبت به اتفاق های خوب و زیبایی که در سطح دانشگاه در حال انجام است، بی تفاوتند که این مهم نشان دهنده حساسیت کار روابط عمومی در انعکاس اخبار و رویدادها است. روابط عمومی می بایست از فعالیت ها و پروژه های عمرانی گسترده ای که در سطح دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی انجام شد و یا در شرف اقدام است، مستندسازی و آرشیو کاملی از عکس و فیلم تهیه نموده و نشان دهد که در گذشته در چه جایگاهی بودیم، اکنون و در طی دو سال اخیر به چه موقعیتی رسیدیم و آینده ی دانشگاه که به اعتقاد بنده آینده ای روشن خواهد بود، به چه سمتی خواهیم رفت.

       رییس دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش با گله مندی از عدم حساسیت برخی افراد در خصوص انجام بموقع طرح های مختلف دانشگاهی، به عنوان یک دغدغه اصلی یاد کرده و اظهار داشت: بسیاری از طرح ها از جمله طرح سبز که به طور شایسته و بایسته در دانشگاه اجرایی نشده است این در حالی است که ما می توانیم از قبل آن اعتبارات زیادی برای دانشگاه جذب نماییم. هرچند طرح بسیار بزرگ شبکه جمع آوری فاضلاب های دانشگاه و انتقال آن به کانال فاضلاب شهری که از طرح های بسیار مهم بشمار می آید، انجام گردیده است. که البته این مهم نیز یکی از وظایف روابط عمومی بشمار می آید که نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی وضع دانشگاه دارد، البته رسیدن به این مهم، نیازمند امکانات و تجهیزات لازم برای روابط عمومی است و من نمی خواهم شما به خاطر کمبود امکانات کافی، از انجام این وظیفه مهم عقب بمانید.

       رییس دانشگاه جامع استان در ادامه به تعامل خود با رسانه ها نیز اشاره کرد و گفت: من با اصحاب رسانه و روابط عمومی ها ارتباط تنگاتنگی دارم و این برای من بسیار با اهمیت است. چرا که رسانه ها با انعکاس فعالیت های ما، دانشگاه ما را به دیگران معرفی می کنند و موجب شناساندن دانشگاه به مخاطبان داخل و خارج از کشور می شوند.

       رییس بزرگ ترین مرکز آموزش عالی استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح ها و ایده های نو روابط عمومی دانشگاه اشاره کرد و گفت: طرح ابتکاری نشریه ‌ی مجازی دانشگاه بسیار ابتکار جالبی بود و معتقدم که این نشریه می بایست از طریق گروه ها و کانال های مختلف، در تمام فضاهای موجود منعکس گردد. باید همه ی توان مان را به کار بگیریم و در جهت معرفی دانشگاه تلاش کنیم.

       دکتر میرنیا با تاکید مجدد بر لزوم تجهیز روابط عمومی به ابزار و امکانات به‌روز و کامل، افزود: من از شما بابت زحمت هایتان تشکر می‌کنم. اما روابط عمومی می‌بایست اقدامات مهم و کارهای ناشناخته دانشگاه را دقیق تر اطلاع رسانی کند. مثلا طرح درختکاری در محوطه های دانشکده هنر و معماری و دانشکده فنی و مهندسی که به زودی انجام خواهد شد، باید اطلاع رسانی شود. کار آمفی تئاتر رو باز هم به زودی آغاز می شود و به بهره برداری می رسد. این امکانات، امکانات دانشگاه است و باید همه در مورد آن آگاه شوند. این وظایف را باید روابط عمومی نشان دهد و تبلیغ کند. شما زحمت زیادی می کشید و کار خوبی می کنید و من از شما بابت فعالیت های گسترده تان علیرغم نیرو و امکانات کمی که در اختیار دارید، راضی هستم.

       رییس دانشگاه مازندران در پایان سخنانش به اهمیت طرح های عمرانی انجام شده در دانشگاه در جهت رفاه دانشجویان اشاره و یادآور شد: بازارچه دانشجویی جاذبه بسیار عالی است و دانشجوها می توانند روزهای تعطیل از آنجا خرید کنند و به مرکز شهر نروند. درمانگاه دانشگاه نیز پروژه بسیار مهمی است که به دانشجویان کمک می کند تا در مواقع ضروری در اسرع وقت به آن مراجعه و از هرگونه خطر احتمالی جلوگیری و یا پیشگیری کنند. مرکز آتش نشانی دانشگاه نیز در حال احداث است تا در صورت وقوع مشکل، سریع تر به محل حادثه در دانشگاه برسند. این ها کارهایی است که کمتر کسی از آن آگاه است و نقش روابط عمومی در اطلاع رسانی این اخبار و رویدادها بسیار مهم و موثر است. وظیفه‌ی روابط عمومی برجسته کردن این اقدامات است. در طی دو سال و نیم گذشته بالغ بر 5/5 میلیارد تومان وسیله و تجهیزات پژوهشی برای دانشگاه خریداری شده است که این مهم کار کم نظیری حتی در سطح دانشگاه های کشور می باشد.

       یادآور می شود: در ابتدای این نشست کاظم ابراهیمی مشاور رییس و رییس دفتر حوزه ریاست دانشگاه در سخنانی ضمن مهم برشمردن وظایف خطیر روابط عمومی گفت: روابط عمومی نقش بسزایی در انعکاس مطلوب اخبار و رویدادهای دانشگاه و معرفی آن به جامعه برعهده دارد و هر چه این امور با درایت بیشتر و بهتری انجام گیرد، سازمان نیز به سمت پیشرفت حرکت خواهد کرد.

     مشاور رییس و رییس دفتر حوزه ریاست دانشگاه افزود: از زمان حضور دکتر میرنیا و افزایش حجم کارها در حوزه های مختلف و بویژه احداث و یا تکمیل زیرساخت ها، حجم کار روابط عمومی نیز بسیار بالا رفته و با عنایت به اهمیت به روز رسانی اخبار، به حمدالله این عزیزان نیز با تلاش شبانه روزی خود در انجام این امور موفق بوده اند و این جای تقدیر دارد.

       همچنینی حسین یحی زاده مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز گزارشی از عملکرد این حوزه در یک سال گذشته ارایه و از حمایت های دکتر میرنیا تقدیر و تشکر کرد.

   

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.