شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:22 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- دانشگاه - هدف دشمنان از اغتشاش های اخیر در ایران، اصل نظام است و نه شخص یا گروه خاص

تبلیغات

هدف دشمنان از اغتشاش های اخیر در ایران، اصل نظام است و نه شخص یا گروه خاص

تاریخ 13 دی 1396 ساعت 07:36:07
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 032588
       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، پنجمین نشست مدیران گروه های آموزشی دانشگاه مازندران با حضور رییس دانشگاه، معاونان، روسای دانشکده ها و جمعی از مدیران ستادی و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه در مجتمع خوابگاهی شهید نواب صفوی دانشگاه برگزار شد.
هدف دشمنان از اغتشاش های اخیر در ایران، اصل نظام است و نه شخص یا گروه خاص

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، پنجمین نشست مدیران گروه های آموزشی دانشگاه مازندران با حضور رییس دانشگاه، معاونان، روسای دانشکده ها و جمعی از مدیران ستادی و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه در مجتمع خوابگاهی شهید نواب صفوی دانشگاه برگزار شد.

       براساس این گزارش، در این نشست دکتر سید خلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه برای اولین بار در دانشگاه مازندران به کمک یکی از خیرین فضای کتابخانه و سالن مطالعه خوابگاه نواب بازسازی و تجهیز شد، گفت: زیبا سازی فضای ساحلی این خوابگاه که هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان را می طلبید، تنها با صرف 20 میلیون تومان از سوی دانشگاه انجام گردید که این امر گواه بر این است که اگر برای انجام کاری، خواست و اراده وجود داشته باشد، امکانات و منبع فراهم سازی آن موجود است.

       دکتر میرنیا ادامه داد: بارها تاکید کرده ام و باز هم می گویم که اگر ما از منابع و امکانات و بودجه های دولت در جهت درست و صلاح دستگاه استفاده نکنیم، چه بسا که سودجویان و برخی عناصر غیر به عنوان اختلاس از آن بهره خواهند برد. لذا اگر در مدیران و اساتید دانشگاه، اراده استفاده از امکانات موجود در جهت پیشرفت جامعه وجود داشته باشد بدون شک موفق خواهند بود.

       رییس دانشگاه مازندران با بیان این مطلب که دانشگاه به عنوان موتور محرک جامعه است، افزود: ما باید جامعه را به دنبال خود بکشانیم و به آن در مسیر حرکت رو به جلو یاری دهیم، چرا که ما به عنوان موتور محرک جامعه نقش یدک کش را بازی کرده و تا رسیدن به سرمنزل مقصود، جامعه به ما اتکا خواهد نمود. اگر یک مدیر یا استاد دانشگاه نقش پیشرانی خود را به درستی ایفا نکند و جامعه بر او پیشی بگیرد، دیگر فایده ای نخواهد داشت.

       دکتر میرنیا در ادامه سخنان خود انجام ندادن کارها را به بهانه عدم وجود بودجه نشان از ناتوانی مدیریت دانسته و خاطرنشان کرد: تاکنون با انجام هیچ طرح و ایده ای که در جهت پیشرفت دانشگاه مطرح شده باشد، به دلیل عدم وجود اعتبار مخالفت نکرده و حتی دستور به انجام آن در اسرع وقت نیز داده ام. چرا که معتقدم که انجام برخی از طرح ها هم برای جامعه سودمند است و هم برای دانشگاه صرفه اقتصادی و درآمدزایی خواهد داشت.

       رییس دانشگاه جامع استان در ادامه به اتفاقات چند روز اخیر کشور نیز اشاره کرده و اظهار داشت: کشور ما اکنون در موقعیتی بسیار حساس قرار دارد و دشمنان قسم خورده نظام در داخل و خارج از کشور با کوچکترین حرکت و اعتراض مردمی در راستای اعتراض به برخی فشارهای اقتصادی و یا برخی موسسات مالی، اقدام به تحریک اذهان عمومی و سوء استفاده در جهت باصطلاح براندازی نظام می نمایند که حتی در برخی از مواقع، عواقب جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد. هدف اینان اصل نظام است و نه شخص یا گروه خاص. پس باید هوشیار بود و با دقت حرکت کرد، چرا که اگر به هوش نباشیم و بی مبالاتی و بی دقتی کنیم، عواقب این امر گریبان ما را نیز خواهد گرفت.

       دکتر میرنیا به لزوم حفظ احترام در برخورد مدیران دانشگاه در تمام رده ها با اساتید، کارکنان و دانشجویان تاکید و یادآور شد: بازخورد رفتارهای بعضا نابهنجار مدیران در هر سطحی، در تحریک و تشویش اذهان عمومی جامعه تاثیر داشته و ممکن است عواقب ناگواری در پی داشته باشد. اگر بنا بر خدمت است، باید صادقانه از روی اخلاص باشد.

       مسوول تشکیل اتاق فکر استان با اشاره به ظرفیت های دانشگاهیان استان گفت: مقام عالی استان به توان بالای نخبگان و دانشگاهیان استان تکیه کرده و به این ظرفیت ها اعتقاد دارد و این جای بسی خوشحالی است. ما باید از این اعتماد استفاده کرده و توان واقعی نخبگان استان را در راستای پیشرفت استان به کار بگیریم. اساتید و پژوهشگران باید مشکلات و آسیب های اجتماعی جامعه را رصد کرده بر روی آن تحقیق و کارآفرینی کنند. امروز باید اثبات کرد که دانشگاه درمانگاه جامعه است که اگر اینگونه نشود، فردا حتما دیر خواهد بود.

       رییس دانشگاه مازندران در پایان تاکید کرد: اساتید و دانشجویان هرگونه طرح و ایده ای را به مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه ارایه دهند تا در جهت پیشبرد دانشگاه، استان و جامعه به کار گرفته شود. 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.