آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 07:50 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- دانشگاه - دوام یک مکتب و انقلاب در گرو توسعه عقلانیت است

تبلیغات
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

دوام یک مکتب و انقلاب در گرو توسعه عقلانیت است

تاریخ 20 بهمن 1396 ساعت 09:58:08
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 032999
دوام یک مکتب و انقلاب در گرو توسعه عقلانیت است.
دوام یک مکتب و انقلاب در گرو توسعه عقلانیت است

به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن آقابابایی عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بین الصلاتین ظهر و عصر در مسجدالرسول (ص) دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر گفت: این دهه فرصتی است که به گذشته، حال و آینده نگاه کنیم، عوامل پیروزی و آسیب های انقلاب را مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان این که در روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ انقلاب ما وارد چهلمین سالگرد پیروزیش می شود اظهار داشت: عدد ۴۰ عدد خاصی است و انتظار ما از انقلاب توسعه عقلانیت در کشور است.

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر آقابابایی ضمن بیان این که انقلاب ما انفجار نور بود گفت: خواستگاه و هدف این انقلاب دین بود. شعار مردم دینی بود، مردم به دنبال یک مرجع تقلید حرکت کردند و مبدأ حرکتشان نیز تکایا، مساجد و امام زاده ها بود.

عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تاکید کرد: عامل شکل گیری انقلاب و رمز پیروزی مردم وحدت کلمه بود و امروز اگر بخواهیم نظام را از آسیب ها و تهدید ها حفظ کنیم باید وحدت را حفظ کنیم.

وی افزود: مهم ترین آسیب انقلاب، دوری از عقلانیت است. عمر هیچ مکتبی با هیجانات ادامه نیافت، دوام یک مکتب و انقلاب در گرو توسعه عقلانیت است و حوزه های علمیه و دانشگاه ها پرچمداران آن هستند؛ بنابراین کسانی که در ساختار این نظام دارای مسئولیت اند باید فضا و بستر عقلانیت را فراهم نمایند مانند کرسی های آزاد اندیشی، جذب حداکثری و دفع حداقلی و ...

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.