یک شنبه، 27 اسفند 96 ساعت 01:17 ب.ظ / Sun, 2018 March 18
به افق ساری
اذان صبح: 04:40
طلوع خورشید: 06:05
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:26

- دانشگاه - برگزاری نشست پروژه مشترک اراسموس؛ پروژه تبادل استاد و دانشجوی اتحادیه اروپا به مجری گری دانشگاه صنعتی ایلمناو

تبلیغات
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

برگزاری نشست پروژه مشترک اراسموس؛ پروژه تبادل استاد و دانشجوی اتحادیه اروپا به مجری گری دانشگاه صنعتی ایلمناو

تاریخ 30 بهمن 1396 ساعت 11:19:36
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 033107
برگزاری نشست پروژه مشترک اراسموس؛ پروژه تبادل استاد و دانشجوی اتحادیه اروپا به مجری گری دانشگاه صنعتی ایلمناو
برگزاری نشست پروژه مشترک اراسموس؛ پروژه تبادل استاد و دانشجوی اتحادیه اروپا به مجری گری دانشگاه صنعتی ایلمناو

به گزارش روابط عمومی، نشست پروژه مشترک اراسموس، پروژه تبادل استاد و دانشجوی اتحادیه اروپا، به مجری گری دانشگاه صنعتی ایلمناو طی روزهای ۱۲ الی ۱۶ فوریه ۲۰۱۸ در دانشگاه صنعتی ایلمناو در کشور آلمان برگزارگردید.

در این نشست که با حضور ده دانشگاه از کشورهای ایران، آلمان، روسیه، ایتالیا و اسلواکی برگزار شد، هیاتی از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور دکتر واثقی امیری (ریاست دانشگاه)، دکتر رحیم نژاد (رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه) و دکتر رامیار (معاونت دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه) شرکت داشتند.

دکتر مصطفی رحیم نژاد رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه گفت: این نشست در ۵ روز بصورت فشرده و به هدف آشنایی اعضا با پتانسیل های یکدیگر، معرفی طرح، قوانین حاکم بر طرح، قوانین برنامه یکسال آینده، چگونگی ارائه گزارشات و نقشه اجرایی طرح برگزار شد.

وی افزود: از اهداف این طرح همچنین می توان به راه اندازی یک دوره کارشناسی ارشد جهت تبادل استاد و دانشجو در هر یک از دانشگاه های عضو، راه اندازی آزمایشگاه های برخط جهت تسهیل استفاده از امکانات آزمایشگاهی دیگر دانشگاه ها و راه اندازی سایت پروژه جهت قرارگیری مطالب درسی این دوره ها اشاره کرد.

رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه گفت: در انتها، مراحل اجرای پروژه در یک دوره سه ساله به شور گذاشته شد و برنامه سال اول به هر یک از اعضا ابلاغ شد و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز برای اولین بار با تلاش های روابط بین الملل در این طرح مشترک قرار گرفت.

وی تاکید کرد: شرکت در پروژه مشترک اراسموس، یک دستاورد مهم برای دانشگاه از نظر روابط بین الملل می باشد؛ چرا که دانشگاه صنعتی نوشیروانی به معدود دانشگاه هایی از ایران که توانسته‌اند در این طرح شرکت کنند می پیوندد و از این طریق بطور همزمان با چندین دانشگاه اروپایی ارتباط برقرار می کند. امید است که شرکت در این پروژه نقطه آغازی برای دانشگاه در راستای شرکت در پروژه های بین المللی باشد.

گفتنی است در حاشیه نشست، یک تفاهم نامه همکاری های مشترک بین دانشگاه صنعتی نوشیروانی و دانشگاه دولتی ولگاگراد به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید و همچنین طی رایزنی های اولیه ریاست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل دکتر واثقی امیری با نمایندگان دانشگاه ایتالیا و دانشگاه ایلمناو آلمان، طرح صدور مدرک مشترک فی مابین دانشگاه های مزبور پایه ریزی گردید.

در پایان این نشست، در دیدار صمیمانه ای که بین روسای دو دانشگاه صورت گرفت، به رسم یادبود و تقدیر از مهمان نوازی دانشگاه میزبان، هدیه ای از سوی دکتر واثقی امیری به ریاست دانشگاه صنعتی ایلمناو تقدیم گردید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.