یک شنبه، 27 اسفند 96 ساعت 01:14 ب.ظ / Sun, 2018 March 18
به افق ساری
اذان صبح: 04:40
طلوع خورشید: 06:05
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:26

- دانشگاه - برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه

تبلیغات
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه

تاریخ 08 اسفند 1396 ساعت 12:00:51
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 033184
برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه
برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی، مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور مسئولین و دانشجویان برگزار شد.

در این مراسم پروفسور قاسم نجف پور عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عرض تبریک روز مهندس گفت: مهندس کسی است که فکر خلاق داشته باشد.

وی با اشاره کوتاه به تاریخچه دانشگاه گفت: امروزه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در سطح دنیا یک برند است و دارای منابع انسانی توانمند و پر انرژی است.

 پروفسور نجف پور تاکید کرد: کشور باید از منابع انسانی خود در راستای شکوفایی صنعت بهره بگیرد.

گفتنی است سخنرانی پروفسور نجف پور با پرسش و پاسخ پایان یافت.

در ادامه مهندس فرشاد گوران رییس انجمن کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی مازندران و معاون عمرانی دانشگاه پیام نور استان مازندران ضمن تبریک روز مهندس گفت: مهندس کسی است که در یکی از رشته های مهندسی آموزش دیده باشد و یا به طور حرفه ای در آن رشته مشغول به کار باشد.

وی ضمن بیان این که مهندسان از فناوری، ریاضیات و دانش برای حل مسائل کاربردی استفاده می کنند اظهار داشت: یک مهندس با در نظرگرفتن قوانین، و استفاده به جا از آن ها قادر است نیازهای اجرایی نسل بشر را با کیفیتی مناسب، در کمترین زمان و با بالاترین بازده برآورده سازد و با درک بهتری از قوانین هستی، علاوه بر قوانین و رفع نیاز بشری، باید قدرت تحلیل خود را برای رسیدن به بهترین بازده و بهره وری به کار گیرد.

معاون عمرانی دانشگاه پیام نور استان مازندران گفت: مهندسی در واقع علم و فن انجام کارهایی است که ریشه در اندیشه و خلاقیت بشر دارد و شناخت، کشف، ترکیب، تبدیل و استفاده از مواد و بهره برداری از پدیده های گوناگون، علم و فن این رشته را تشکیل می دهد.

رییس انجمن کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی مازندران گفت: روز پنجم اسفند در تقویم رسمی کشور ایران به عنوان روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی از دانشمندان بزرگ علم ریاضیات و هندسه می باشد که به روز مهندس نامگذاری شده است.

مهندس فرشاد گوران در پایان خطاب به دانشجویان گفت: شما می توانید به بالاترین سطح علمی برسید اگر عزم و اراده راسخ داشته باشید و تلاش کنید و به خودتان ببالید که در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تحصیل می کنید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.