شنبه، 26 اسفند 96 ساعت 08:09 ق.ظ / Sat, 2018 March 17
به افق ساری
اذان صبح: 04:42
طلوع خورشید: 06:06
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:25

- دانشگاه - برگزاری کنفرانس یک روزه استاد دانشگاه برلین آلمان در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

تبلیغات
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

برگزاری کنفرانس یک روزه استاد دانشگاه برلین آلمان در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

تاریخ 13 اسفند 1396 ساعت 13:31:54
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 033237
برگزاری کنفرانس یک روزه استاد دانشگاه برلین آلمان در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
برگزاری کنفرانس یک روزه استاد دانشگاه برلین آلمان در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

به گزارش روابط عمومی، با هماهنگی های انجام شده از سوی دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با بنیاد ملی نخبگان، کنفرانس یک روزه ای در زمینه شهر هوشمند در تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال جاری در دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این کنفرانس دکتر مصطفی رحیم نژاد، رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان و مهمانان با معرفی دکتر حسین ثاقبی از حضور ایشان در دانشگاه ابراز خرسندی نموده و با بیان این که همکاری دانشگاه های داخل با نخبگان ایرانی خارج از کشور فرصتی مناسب در جهت استفاده از پتانسیل های موجود و گسترش سطح علمی و پژوهشی طرفین خواهد بود، از چنین همکاری هایی استقبال نمود و همچنین از روند چشمگیر بهره مندی از توان علمی خیل عظیم پژوهشگران و نخبگان ایرانی مقیم خارج ابراز امیدواری کرد.

در ادامه دکتر ثاقبی با معرفی اجمالی خود و دانشگاه برلین سخنرانی را آغاز کرد و به بیان لزوم وجود تکنولوژی در زندگی روزمره و همچنین کاربردهای آن در هوشمندسازی بخش مختلف پرداخت و هدف از هوشمند سازی شهرها را کم هزینه بودن، پرکاربردی بودن و همچنین راه اندازی آسان این تکنولوژی عنوان نمود.

وی همچنین به بیان نمونه هایی از کاربردهای هوشمندسازی در کشور آلمان پرداخت که می توان به دولت الکترونیک، سیستم درمانی هوشمند، حمل و نقل هوشمند و آموزش هوشمند اشاره نمود.

دکتر ثاقبی با اشاره به معضلات کنونی کشور اعم از آلودگی، کمبود آب و معضلات ترافیکی به ارائه راه کارهای عملی هوشمندسازی شهری در جهت رفع مشکلات پرداخت.

گفتنی است دکتر حسین ثاقبی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در ایران در دانشگاه های علم و صنعت و دانشگاه تهران به اتمام رساند و دانش آموخته مقطع دکتری در زمینه ساختمان ها در دانشگاه Technical University of Berlin آلمان می باشد. وی در حال حاضر کرسی استادی در دانشگاه   Applied Sciences شهر برلین آلمان را دارند.

 این سخنرانی که با حضور اساتید و دانشجویان علاقمند برگزار شد و با پرسش و پاسخ تخصصی در خصوص راهکار های هوشمند سازی در ایران به اتمام رسید.

در خاتمه هدایایی به رسم یادبود از طرف دکتر رحیم نژاد، رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی به دکتر حسین ثاقبی تقدیم گردید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.