شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:37 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- دانشگاه - تفکر دانشجویی مقابل جریان ها و افکار استکباری مقابله می کند

تبلیغات

تفکر دانشجویی مقابل جریان ها و افکار استکباری مقابله می کند

تاریخ 17 آذر 1393 ساعت 16:57:09
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 007405
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران  در نماز خانه حضرت ولی عصر(عج)پردیس دانشگاه مازندران با حضور در جمع دانشجویان اساتید وکارکنان این دانشگاه گفت: هر جریانی که بخواهد در مقابل جریان ها و افکار استکباری مقابله کند جریان و تفکر دانشجویی است و دانشجو باید روحیه حماسی داشته باشد.
تفکر دانشجویی  مقابل جریان ها و افکار استکباری مقابله می کند

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران  در نماز خانه حضرت ولی عصر(عج)پردیس دانشگاه مازندران با حضور در جمع دانشجویان اساتید وکارکنان این دانشگاه گفت: هر جریانی که بخواهد در مقابل جریان ها و افکار استکباری مقابله کند جریان و تفکر دانشجویی است و دانشجو باید روحیه حماسی داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسین حسینی مسئول نهادمقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران در جمع دانشجویان، اساتید وکارکنان دانشگاه مازندران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا 16 آذر و شهدای دانشجو با اشاره به واقعه  16 آذر و دلیل نام گذاری این روز به نام روز دانشجو  گفت:  16 آذر  بخاطر حرکت حق جویانه و روشنفکرانه دانشجویان به روز دانشجو نام گذاری شد.

وی  دانشجویان را قشر روشنفکر و ضد استکبار جامعه خواند وافزود: روحیه ی دانشجویی یک روحیه ضد استکباری است و دانشجویان باید این روحیه را در خود پرورش دهند.
 دکتر  حسینی  تصریح کرد: هر جریانی که بخواهد در مقابل جریان ها و افکار استکباری مقابله کند جریان و تفکر دانشجویی است و دانشجو باید دارای  روحیه حماسی باشد.
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران  با اشاره به یکی از آثار   شهید مطهری اظهار کرد: شهید مطهری به یکی از  نویسندگان  مصری  به نام «محمود عقاد»  که کتاب «عبقریه الامام علی بن ابی طالب (ع)» را به تحریر در اورده است  اشاره می کند که  مهمترین ویژگی امام حسین(ع) را حماسه میداند،  حماسه ای همراه با شجاعت، صلابت وکرامت ، نه یک حماسه تخریب گرا .
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: حماسه یعنی صلابت و ایستادگی در موضع عزت و سرافرازی وامام حسین (ع) در کربلا حماسه ای آفرید که  به بیان و دفاع از حقانیت مکتب و سیره ی خویش که همان سیره ی رسول خدا(ص)است می پردازد.
وی در ادامه با ارایه این مطلب  حماسه کربلا زمانی اتفاق افتاد که حاکمان آن عصر با زر و زور و تزویر چند دهه بعد از رحلت پیامبر(ص)  حرکتی را انجام داده بودند  که  از اسلام فقط یک نام بیشتر باقی نمانده بود اظهار کرد: حماسه باید همانند حماسه کربلا شجاعانه و داری  کرامت نفس و بزرگواری باشد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر  حسینی  در پایان تآکید کرد: دانشجویان  نیز باید داری صلابت و کرامت باشند و از روحیه تخریب گرایی پرهیز کند و در گیر گرایش ها و سیاست بازی های احزاب سیاسی نباشد و در کمال آزاد اندیشی اندیشه کنند و تصمیم بگیرند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.