دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:36 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- هواشناسی - ویندوز 10؛ پنجره نجات مایکروسافت از فاجعه ویندوز 8!

تبلیغات

ویندوز 10؛ پنجره نجات مایکروسافت از فاجعه ویندوز 8!

تاریخ 08 مرداد 1394 ساعت 07:13:18
کد خبر: 016800
ویندوز 8 به اندازه ای بد و ناموفق بود که عامل تاثیرگذار اصلی در کناره گیری "استیو بالمر"، مدیر عامل پیشین مایکروسافت، از این شرکت در نظر گرفته می شود. بسیاری از مدیران ارشد هم دوره بالمر نیز دیگر جایی در غول نرم افزاری جهان ندارند.

خبر مازندران(پایگاه خبری روابط عمومی های مازندران):

به گزارش عصرایران؛ ویندوز 8 یکی از بدترین نسخه های سیستم عامل ویندوز محسوب می شود. اما ویندوز 10 که به صورت رسمی از روز گذشته (چهارشنبه)، منتشر شد، می تواند بازگشتی موفقیت آمیز را برای مایکروسافت رقم بزند و همانند ویندوز 7 به عنوان منجی این شرکت عمل کند.

ویندوز 10؛ پنجره نجات مایکروسافت از فاجعه ویندوز 8!

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، ویندوز 8 بنابر بیشتر استانداردها یک شکست برای مایکروسافت بود. با در نظر گرفتن این حقیقت که ویندوز XP که 13 سال از عمر آن می گذرد، همچنان از دامنه استفاده گسترده‌تری نسبت به ویندوز 8 با عمر دو سال سود می برد، شاهد خوبی بر این امر است. در این میان، ویندوز 7 که سال 2009 روانه بازار شد با بیش از 500 میلیون کاربر بهترین محصول مایکروسافت طی سال های اخیر بوده است.

ویندوز 8 به اندازه ای بد و ناموفق بود که عامل تاثیرگذار اصلی در کناره گیری "استیو بالمر"، مدیر عامل پیشین مایکروسافت، از این شرکت در نظر گرفته می شود. بسیاری از مدیران ارشد هم دوره بالمر نیز دیگر جایی در غول نرم افزاری جهان ندارند.

مایکروسافت چگونه دچار اشتباه شد

مایکروسافت هیچ گاه با مشکل فقدان دانش فنی مواجه نبوده است. افرادی که ویندوز، آفیس، ویندوز سرور و بسیاری نرم افزارهای دیگر که جهان اطراف ما راشکل داده اند را معرفی کرده اند، نمی توانند انسان هایی نادان باشند. اما هنگامی که بحث ویندوز مطرح می شود، مایکروسافت در برخی مواقع فاقد دیدگاهی روشن برای آن چه از محصول پرچمدار خود انتظار دارد، بوده است.

با نگاهی به سال 2008، انتشار ویندوز ویستا که استیو بالمر از آن به عنوان بزرگترین پشیمانی خود در مایکروسافت یاد می کند، این مساله را به خوبی نشان می دهد. ویندوز ویستا در تلاش بود تا کاری بیش از اندازه را انجام دهد - همانند معرفی فایل سیستم جدید که جستجوی داده ها را آسان‌تر می ساخت - اما پس از تاخیرهایی بزرگ، فروغ چندانی نیز نداشت. هنگامی که ویندوز ویستا پنج سال پس از نسخه پیشین ویندوز روانه بازار شد با عملکردهایی که به خوبی کار نمی کردند، ناسازگاری با سخت افزارهای قدیمی و برخی انتخاب های عجیب و غریب در زمینه برندسازی و بازاریابی دست به گریبان بود.

ویندوز 10؛ پنجره نجات مایکروسافت از فاجعه ویندوز 8!

سه سال بعد، ویندوز 7 همه مشکلات را به سرعت برطرف کرد و تجربه عملکرد کارآمد در بیشتر رایانه های شخصی زمان خود را رقم زد. ویندوز 7 بهترین بخش های ویستا را در اختیار داشت اما تجربه ای تمیزتر و کارآمدتر به عنوان جایگزینی برای نسخه محبوب ویندوز XP ارائه می کرد. در همین راستا، ویندوز 7 به محبوب‌ترین نسخه ویندوز تا به امروز نیز مبدل شد.

این چرخه بار دیگر با ویندوز 8 تکرار شد. به لطف موفقیت اپل با آی‌فون و آی‌پد، مایکروسافت می دانست که باید دنباله رو ویندوز 7 محصولی باشد که با نمایشگرهای لمسی میانه خوبی دارد. اما ویندوز 8 در تصمیم گیری برای این که یک سیستم عامل تبلتی باشد که می تواند برنامه های دسکتاپ را اجرا کند یا یک سیستم عامل دسکتاپ باشد که از نمایشگرهای لمسی پشتیبانی می کند، موفق به برقراری تعادل نشد. در عوض، کاربران با معجونی عجیب و غریب از هر دو مواجه شدند که کار با آن از طریق ماوس و صفحه کلید دشوار بود.

به روز رسانی ویندوز 8.1 اندکی مشکلات را برطرف کرد و رابط کاربری آشنای ویندوز را به این سیستم عامل باز گرداند اما آسیب های وارده از ویندوز 8 کار خود را کرده بودند. در ویندوز 8 هیچ دیدگاه واحد و روشنی وجود نداشت و مایکروسافت از این مساله لطمه خورد.

ویندوز 10؛ پنجره نجات مایکروسافت از فاجعه ویندوز 8!

حال مایکروسافت قصد دارد با ویندوز 10 بار دیگر خاطرات خوب ویندوز 7 را تکرار کند. این نسخه از ویندوز که زیر رهبری "ساتیا نادلا"، مدیر عامل جدید مایکروسافت، توسعه داده شده از بسیاری جهات در مسیر درست حرکت می کند. در این نسخه گزینه های محبوب ویندوز 7 به عنوان مثال رابط کاربری دسکتاپ و گزینه های محبوب ویندوز 8 مانند عملکرد خوب با نمایشگرهای لمسی با یکدیگر ترکیب شده و محصولی جذاب و البته آشنا برای کاربران شکل گرفته است.

ویندوز 10 منسجم است. طراحی آن به گونه ای نیست که پس از چند دقیقه کار به جایی برسید که سر خود را به میز بکوبید. به عنوان یک سیستم عامل دسکتاپ، این احساس به کاربر منتقل می شود که با بهترین ویندوز در حال کار است، حال چه آن را روی تبلت و یا روی یک لپ تاپ اجرا کند. احساس کار با ویندوز 10 فوق العاده است.

در حقیقن ویندوز 10 دارای چیزی است که ویندوز 8 از فقدان آن رنج می برد: دیدگاهی روشن.

مایکروسافت با ویندوز 10 قصد دارد پویایی تجربه ها را برای کاربران به ارمغان آورد. مهم نیست با چه دستگاهی از ویندوز 10 استفاده می کنید بلکه باید برنامه ها و داده های خود را در اختیار داشته باشید. ویندوز 10 بدون تردید گامی بزرگ رو به جلو برای تحقق وعده های مایکروسافت است.

ویندوز 10؛ پنجره نجات مایکروسافت از فاجعه ویندوز 8!

در یک دسکتاپ یا یک تبلت، ویندوز 10 در پس زمینه محو می شود و به کاربر اجازه می دهد زبانه های مرورگر را تغییر دهد، فایل ها را جابجا کند و وظایف خود را انجام دهد. این نسخه ای از ویندوز است که با نمایشگرهای لمسی کار می کند و نه یک نسخه لمسی از ویندوز.

ویندوز 10 نسخه ای از ویندوز محسوب می شود که به طور مداوم با ویژگی ها و برنامه های جدید به روز رسانی می شود و ممکن است دیگر شاهد نسخه های کاملا جدید ویندوز 11 (یا 12 یا 13) نباشیم.

اما تمامی این کارها بدون ارائه نسخه ای از ویندوز که مردم قصد داشته باشند از آن استفاده کنند و دیدگاهی روشن برای جایی که متناسب با زندگی آنها باشد، انجام نخواهند شد. ویندوز 8 چنین سیستم عاملی نبود، اما ویندوز 10 ممکن است مایکروسافت را بار دیگر به روزهایی طلایی بازگرداند.

بازخورد و بررسی های اولیه از ویندوز 10 حاکی از آن هستند که با یک برنده واقعی از سوی مایکروسافت مواجه هستیم. پس از تمام مشکلاتی که ویندوز 8.1 شکل داده بود، ویندوز 10 محصولی فوق العاده و بازگشتی قدرتمند است.

به گفته "دیوید پوگ" از یاهو، شما عاشق ویندوز 10 خواهید شد، تقریبا به طور قطع قصد خواهید داشت تا رایانه های خود را به این سیستم عامل به روز رسانی کنید، به ویژه آن که امکان انجام این کار به صورت رایگان نیز وجود دارد. اگر از طرفداران قدیمی رایانه های شخصی هستید، ویندوز 10 برای شما آشنا خواهد بود زیرا بسیار شبیه به ویندوز 7 با همراهی کورتانا، تایپوگرافی بهتر و چند ویژگی جدید دیگر است.

"تام وارن" از ورج نیز معتقد است ویندوز 10 برخی ویژگی های اضافی فوق العاده نسبت به ویندوز 8 و ویندوز 7 دارد و به واقع ترکیب خوبی از آشنایی و راحتی کار با ویندوز 7 و برخی ویژگی های جدید ویندوز 8 را ارائه می کند. استفاده از نسخه جدید ویندوز آزار دهنده نیست و به یک راهنمای آموزشی برای یافتن منو استارت نیاز ندارید. در حقیقت، ویندوز 10 همان گونه کار می کند که انتظار دارید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.