پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:43 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- هواشناسی - ازسرگیری پرواز بین آمریکا و کوبا پس از نیم قرن

تبلیغات

ازسرگیری پرواز بین آمریکا و کوبا پس از نیم قرن

تاریخ 28 بهمن 1394 ساعت 01:26:25
کد خبر: 022518
 وزرای حمل و نقل آمریکا و کوبا پس از 50 سال، سند توافق از سرگیری پروازهای بین المللی بین دو کشور پس از بیش از نیم قرن را به امضا رساندند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای وزارت حمل و نقل آمریکا، وزرای حمل و نقل آمریکا و کوبا روز سه شنبه سند از سرگیری پروازهای بین المللی بین دو کشور کوبا و آمریکا را پس از 50 سال به امضا رساندند.

در این دیدار که با حضور«آنتونی فاکس» وزیر حمل و نقل آمریکا و مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا و هیات همراه و « آدل رودروگز» وزیر حمل و نقل کوبا برگزار گردید، دو کشور با امضای قرارداد با از سرگیری پروازهای بین المللی بین آمریکا و کوبا موافقت کردند.

وزارت حمل ونقل آمریکا بلافاصله پس از امضای این قرارداد از شرکت های حمل و نقل هوایی آمریکا برای تعیین جدول برنامه ی پروازها به کوبا دعوت بعمل آورد.

در سال 2014 دستگاه دیپلماسی اوباما تمایل خود را جهت از سرگیری روابط دیپلماتیک با کشور کوبا پس از 50 سال اعلام داشت و در دسامبر سال 2015 میلادی دو کشور پس از ماه ها مذاکرات، بمنظور از سرگیری پروازها بین دوکشور توافق کردند.

طبق اعلام وزارت حمل و نقل آمریکا قرار است روزانه 20 پرواز رفت و برگشت بین دو کشور انجام شود و طبق این قرار داد 110 پرواز رفت و برگشت، بین فرودگاه های بین المللی آمریکا و دیگر فرودگاه های بین المللی کوبا در جدول برنامه پرواز های بین المللی دو کشور اضافه خواهد شد.

به گزارش وزارت حمل و نقل آمریکا این اقدام در راستای سیاست های اوباما در عادی سازی روابط با کشور کوبا ، پس از از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور پس از بیش از نیم قرن عنوان شده است.
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.