یک شنبه، 27 اسفند 96 ساعت 01:20 ب.ظ / Sun, 2018 March 18
به افق ساری
اذان صبح: 04:40
طلوع خورشید: 06:05
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:26

- هواشناسی - جلیلی:نباید اجازه دهیم عده ای محدود در مجلس برای دولت حاشیه درست کنند

تبلیغات

جلیلی:نباید اجازه دهیم عده ای محدود در مجلس برای دولت حاشیه درست کنند

تاریخ 12 دی 1393 ساعت 12:44:39
کد خبر: 008455
نماینده مردم خوزستان در مجلس اعتقاد دارد که اگر با حذف یک وزیر شرایط در یک وزارتخانه بهتر می شود چه ایرادی دارد نمایندگان آن را دنبال کنند

جلیلی: نباید اجازه دهیم عده ای محدود در مجلس برای دولت حاشیه درست کنند/ اجازه نمی‌دهیم رابطه و مجلس دولت چالشی شود

 
اسماعیل جلیلی ،عضو  شورای مرکزی  فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در مورد بحث های که برخی نمانیدگان در مورد استیضاح برخی از وزرا مطرح می کنند و همچنین کارت زردهای مجلس به وزرائ در طرح سوال به خبرنگار نامه نیوز گفت:مجلس باید تلاش کند که دولت در تحقق اهداف و برنامه های سالیانه ای که دارد موفق شود یعنی چه اهدافی که در قالب برنامه یکساله است و چه آنهایی که در قالب برنامه پنج ساله است.

وی اظهارداشت:البته سوال کردن و تقاضای استیضاح به معنی این نیست که حتما استیضاح به نتیجه می رسدو سال به رای می انجامد و ممکن است چند سوال مطرح شوداما یکی از  آنها به رای بینجامد.

جلیلی بیان کرد:ما امروز باید تلاش  کنیم که هزینه ناشی از اقدامات سیاسی  را که می توانند برای یک کشوراثر منفی داشته باشند ازبین ببریم  و یا از بروز آنها پیشگیری کنیم  و به اقداماتی که می تواند به ایجاد ارزش بیشتر در فعالیت های عمومی ما کمک کندو خط مشی دولت و حاکمیت است را باید تقویت کنیم.

وی تاکید کرد:اگر با حذف یک وزیر شرایط در یک وزارتخانه بهتر می شود چه ایرادی دارد نمایندگان آن را دنبال کنند اما اگراثری ندارد و نهایتا فعالیتها براساس همان اتفاقات و برنامه های که دولت دارد رقم می خور پس ما باید تلاش کنیم که آنها اصلاح کنند و برنامه ها را در چارچوب قانون اصلاح کنند و به پیش ببرند یعنی اقدامات قانونی مبنا قرار گیرد.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی  بیان کرد:پیشنهاد ما این است که نمایندگان تا جایی که امکان دارد به سوال و استیضاح دست نزنند  تا دولت برنامه هایش را پیش ببرد هرچند از نظر سیاسی ممکن است این حرف مقداری شبیه طنز باشد و در واقع باید نگاه و اهداف ومنافع ملی مبنایی باشد که ما به دولت کمک کنیم که دولت خدمات خودش را به مردم ارائه کند.

وی تاکیدکرد:متاسفانه در برهه های مجلس درگیر حواشی می شود که دولت را نیز درگیر همان حواشی می شود و ما بایدا مجموعه اقداماتی که ممکن است برای تحقق اهداف چه ملی و چه منطقه ای مانع ایجاد کند اشکال دارد و نباید  آنها را دنبال کنیم بلکه باید کمک کنیم در یک فضای مفاحمه و گفت و گویی این بحث ها را به سرانجام برسانیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:نمی خواهم بگویم همه اراده ها سیاسی است  ولی بعضا عملکردهای ضعیف و یا غیرقانونی مبنایی برای طرح سوال و استیضاح است اما انها را می شود با گفت و گو و رفع ابهام و پاسخ به پرسش ها حل و فصل کرد.

وی تاکید کرد:نباید اجازه دهیم عده ای محدود برای دولت حاشیه درست کنند زیرا اکثریت مجلس با درایت و منطقی که دررفتار و بررسی های خودشان دارند اجازه چنین کاری را نمی دهند و اجازه نمی دهند رابطه مجلس و دولت دچار  فضاهای چالشی بی نتیجه و رویکردهای احساسی و یا تلاش برای پاسخ به نیازهای یک گروه شود .
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.