آخرین اخبار :
کد خبر : 16605 پنج شنبه 31 مرداد 1398 دولت و ادارات
بدنبال بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی

عملیات چهارخطه محور ساری _ تاکام شتاب بیشتری می گیرد

دکتر خیراله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، نمایندگان مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل راه و شهرسازی و هیئت همراه از عملیات اجرایی چهارخطه نمودن محور ساری _ تاکام بازدید و بمنظور شتاب بیشتر عملیات این محور تصمیمات متناسبی اتخاذ نمودند.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران ، دکتر خادمی در اين بازديد ضمن قدرداني از اقدامات صورت گرفته در بخش ارتقاء و تعريض در سطح محورهاي مازندران عنوان نمود : خوشبختانه با توجه به حجم بالاي ترافيك و تردد در راههاي اين استان اقدامات در خور توجه اي در زمينه تعريض و چهار خطه شدن تمامي محورهاي اصلي و شرياني استان در دست اجراست.

وي در ادامه به محور ساري - تاكام اشاره و افزود : محور شریانی ساری _ کیاسر بعنوان یکی از کریدورهای ارتباطی بین استان های مازندران و سمنان است. حجم ترافیک ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان و بویژه ایام نوروز قابل رقابت با جاده های ارتباطی شمال به پایتخت کشور است و بسیاری از مسافران برای سفر به مناطق شمالی این مسیر را انتخاب می کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام  اینکه این پروژه جزو پروژه های اولویت دار می باشد تصریح نمود  : پروژه تعریض و چهارخطه نمودن محور ساری – تاکام مورد تاکید مقام عالی وزارت می باشد که با تلاش ،پیگیری و بازدید های مستمر اینجانب و همکاران بنده قصد آن داریم تا با رفع موانع وسرعت بخشیدن به انجام کار انشاء اله در کوتاهترین زمان ممکن این محور زیر بار ترافیک قرار گیرد .

 

دکتر خادمی اظهار امیدواری کرد : انشااله با پيگيري هاي نمايندگان محترم مر كز استان اعتبارات قابل توجهي به اين پروژه تخصيص داده شود تا از اين طريق بتوان شاهد ترددي سهل و ايمن در سطح اين محور ارتباطي باشيم .

معاون وزير راه و شهرسازي به نقش محور مذكور در جهت جذب گردشگر و مسافر اشاره و تصريح نمود: با توجه به اينكه اين محور منتهي به مناطق بكر و طبيعت چشم نواز مازندران بوده و از طرفي راه ارتباطي اين استان را به استان سمنان برقرار مي كند ، مي تواند عامل مهمي براي جذب گردشگر و مسافراني باشد كه اين منطقه سفر مي كنند.

مهندس سید محمد نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران نیز در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به اهمیت این پروژه اشاره نمود :  محور ساری – تاکام به جهت قرار گرفتن در کریدور شمال و جنوب و از طرفی تلاقی آن با ترافیک عبوری جنوب شهر ساری به سوی بیش از 250 روستا نقش مهمی ایفا نموده که بهره برداری از این محور می تواند تاثیر فراوانی در افزایش ایمنی و ساماندهی ترافیک منطقه داشته باشد

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران گفت این پروژه به طول 21 کیلومتر  و در دوقطعه در حال اجراست . قطعه اول حد فاصل شهر ساری تا هولار بطول 3/13 کیلومتر  و عرض تمام شده 80/22 و قطعه دوم حد فاصل هولار تا سه راهی تاکام بطول 8 کیلومتر و عرض تمام شده 8/22  که در حال حاضر 5/8 کیلومتر  از این محور زیر بار ترافیک قرار دارد و مابقی محور در دست اقدام می باشد .

وی افزود :این پروژه بخشی از راه اصلی ساری کیاسر سمنان و دامغان معلمان جندق اردکان است که تکمیل شدن آن نقش مهمی در حذف گلوگاه ترافیکی بین استان مازندران و سمنان دارد.

مهندس سید محمد نظری با اشاره به این نکته که بازگشایی این پروژه در زودترین زمان ممکن از جمله اهداف مان می باشد خاطرنشان کرد : بدلیل موقعیت استراتژیک و خاص منطقه دودانگه و چهاردانگه لذا محور ساری تاکام  از اهمیت خاصی برخوردار است .

وی همچنین خاطرنشان کرد :

بدلیل حجم بالای ترافیک و عرض کم محور سالانه تعداد زیادی از افراد جان خود را از دست می دهند .

لازم بذکر است کاهش میزان تصادفات ، زمان سفر ، مصرف سوخت ، آلودگی هوا ، کاهش استهلاک وسایل نقلیه و از میان برداشتن نقاط حادثه خیز محور از مزایای این طرح می باشد .

گفتنی است : معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر یکروزه خود به مازندران از احداث زیرگذر سنگتراشان ساری و محور سوادکوه ، تعداد دیگری از پروژه های در دست ساخت بازدید نمودند.

 

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها