آخرین اخبار :
کد خبر : 2173 پنج شنبه 31 خرداد 1397 اجتماعی
نيروگاه شهيد سليمي نكا

برگزاري همايش ساخت داخل در نيروگاه نكا

به منظور بررسي راهكارهاي عملياتي نمودن شعار « حمايت از كالاي ايراني » همايش ساخت داخل و حمايت از توليد ملي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزاري شد.

برگزاري همايش ساخت داخل در نيروگاه نكا

       به منظور بررسي راهكارهاي عملياتي نمودن شعار « حمايت از كالاي ايراني » همايش ساخت داخل و حمايت از توليد ملي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزاري شد.

      در اين همايش كه جمعي از كاركنان نيروگاه و مسئولان بسيج كارگري استان مازندران حضور داشتند، مدير عامل نيروگاه در سخناني هدف از برگزاري اين همايش را تلاش در جهت نهادينه كردن و تحقق عملي شعار حمايت از كالاي ايراني دانست و گفت: موجب افتخار ماست كه بحث ساخت داخل همسو با منويات مقام معظم رهبري از سال­ها قبل در دستوركار نيروگاه قرار داشته است ولي با نامگذاري امسال به « حمايت از كالاي ايراني » بر خود فرض مي­دانيم تا با انسجام و وحدت و همدلي تمام سعي و توان خود را براي عملياتي كردن اين شعار بكار بنديم و به سهم خود در اين مسير اداي وظيفه نماييم.

      مهندس محسن نعمتي با اشاره به پيشرفت­هاي حاصله در بخش ساخت داخل، افزود: در ابتداي وضع تحريم ­ها و امتناع شركت­هاي غربي از تأمين قطعات و ارائه خدمات به صنعت برق، به دليل فقدان نقشه تجهيزات و پيچيدگي طراحي قطعات نيروگاهي حتي تعمير و بازسازي قطعات هم در داخل كشور بسيار دشوار بنظرمي­رسيد. در حالي كه اكنون كار تعمير و بازسازي بخش اعظمي از قطعات در داخل خود نيروگاه انجام مي­شود.

      وي همچنين از ساخت و بهره­ برداري از 33 هزار قطعه مورد نياز نيروگاه نكا در 6 سال اخير خبر داد و گفت: در 2 سال گذشته كار ساخت داخل در اين نيروگاه با سرعت و جديت بيشتري دنبال و در نتيجه بالغ بر 20 هزار قطعه در داخل كشور توليد و در حال بهره­ برداري از آنها هستيم.

      مديرعامل نيروگاه از سرعت، دقت، قيمت و رقابت­ پذيري به عنوان عناصر مهم ساخت داخل ياد كرد و افزود: شناسايي و آشنايي با توانمندي همه صنعتگران و توليدكنندگان داخلي، تشكيل بانك اطلاعات و اشتراك­ گذاري و تبادل اطلاعات ساخت داخل بين نيروگاه­ها مي­تواند جلوي موازي­ كاري را بگيرد و موجب تسريع در انجام كار و كاهش زمان و هزينه گردد.  

      مهندس نعمتي از اعتماد به توان صنعتگران داخلي و اعتقاد به بومي سازي قطعات به عنوان محورهاي اساسي ساخت داخل ياد كرد و افزود: حال كه استعداد و توانمندي متخصصان و صنعتگران داخلي در اين عرصه به اثبات رسيده همه بايد در حدتوان براي خودكفايي، ايجاد اشتغال و خروج سرمايه ­هاي ملي از كشور تلاش كنيم.

      در ابتداي اين همايش مهندس حسينعلي تازيكي معاون تعميرات و مهندس عليرضا وفايي­ نژاد مسئول اداره ساخت داخل نيروگاه گزارش مبسوطي از موفقيت­ هاي كسب شده نيروگاه در زمينه تعمير، بازسازي و ساخت قطعات ارائه دادند.

      در پايان اين همايش مهندس نعمتي با اهداء لوح تقدير از مهندسين عليرضا وفايي­نژاد، عبدالرضا محمودي و عبدالرحمان معافي به عنوان فعالان ساخت داخل نيروگاه تجليل نمود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها