آخرین اخبار :
کد خبر : 3204 شنبه 23 تير 1397 اجتماعی
مهندس اسلامی استاندار مازندران

قلب مردم از سوختن مسجد جامع جریحه دار شد/ تشکیل ستاد بازسازی

استاندار مازندران با بیان اینکه سوختن مسجد جامع ساری قلب مردم را جریحه دار کرده است از تشکیل ستاد بازسازی و احیای آن خبر داد.

محمد اسلامی جمعه شب در پایان نشست بررسی بازسازی و بهسازی مسجد جامع ساری به اهداف این نشست اشاره و اضافه کرد: هدف مهم این بود که کسانی که در ارتباط با مسجد نقش و مسئولیت قانونی داشته با توجه به اهمیت جایگاه و نقش آن برای مردم تلاش کنند زیرا مردم از سوختن مسجد گریه کردند و احساساتشان جریحه دار شده است.
وی افزود: سه کار مهم شامل اینکه اول ستاد بازسازی مسجد به ریاست استاندار تشکیل شد و مسئولان ذیربط عضو این ستاد هستند و در گام دوم، شهرداری ساری مجری بازسازی و بازآفرینی مسجد معرفی شده است.
وی عنوان کرد: از محل منابع ملی، استانی، اوقاف و کمک های مردمی بازسازی مسجد انجام می شود و در ستاد بازسازی حساب بانکی افتتاح می شود تا کمک های مردمی جمع آوری شود
استاندار مازندران یادآور شد: به این جمع بندی رسیدیم که ساختار جدید و سازه جدید جایگزین سقف چوبی مسجد شود و سیستم پیشرفته گرمایشی و سرمایشی و اطفای حریق برای مسجد و حوزه علمیه پیش بینی شده است.
اسلامی گفت: هیئت امنای مسجد موظف شدند یک مدیر را تعیین کنند و باید شرح وظایف هیئت امنا و مدیر مشخص شود و فرد مسئول در برابر اقدامات پاسخگو باشد.
وی عنوان کرد: با مدیریت معاون عمرانی استاندار مقرر شد، اماکن مشابه در سطح استان شناسایی و بازنگری صورت گیرد تا نارسایی های ایمنی را احصا کنیم و به دست اندرکاران و متولیان برای مدیریت و رفع مشکلات مسائل ابلاغ شود.

مسجد تاریخی و ثبت ملی شده جامع ساری شامگاه پنجشنبه براثر اتصالی سیم برق در آتش سوخت.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها