آخرین اخبار :
کد خبر : 4324 چهارشنبه 21 شهريور 1397 سیاست
راه و شهرسازی

ستاد بازآفرینی شهرستان محمودآباد برگزار شد.

ستاد بازآفرینی شهرستان محمودآباد با حضور فرماندار و سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل در محل فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران مهندس ثباتی سرپرست معاونت بازآفرینی شهری ومسکن در این جلسه عنوان نمود : بازآفرینی شهری پایدار از مهمترین اهداف برنامه ششم توسعه و سند ملی راهبردی احیاء بهسازی ، نوسازی و توانمند سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری ، توانمند سازی اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی می باشد و تشریک مساعی و هماهنگی دستگاهها برای تحقق این امر لازم و ضروری است .

وی همچنین در مورد آئین نامه ها ، دستوالعمل ها و مفاهیم و الزامات حوزه بازآفرینی و اقدامات مشترک دستگاههای عضو ستاد توضیحات مبسوطی ارائه و اعضای جلسه نیز نظرات و پیشنهادهای خود را بیان نموده و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. 

مهندس یوسفی رئیس اداره راه و شهرسازی محمودآباد ،نور درخصوص مصوبات ستاد بازآفرینی شهرستان مطالبی را عنوان نموده و یادآور شدند تشکیل کارگروه های گوناگون در سطح شهرستان به دبیری دستگاه مجری و به ریاست فرماندار،استفاده از ظرفیت های موجود و بهره گیری از توان مردم، ورزشکاران ، امام جمعه، هنرمندان و ... جهت تشویق و برنامه ریزی درخصوص موضوعات،استفاده از انبوه سازان جهت ساخت مسکن مناسب بوسیله تسهیلات بانکی و تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری، اطلاع رسانی عمومی توسط شهرداری در سطح شهر، تهیه طرح های بازآفرینی توسط شهرداری ها با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی از جمله مواردی بوده که در این جلسه مصوب و مقرر شد برای اجرائی شدن آن اقدامات لازم صورت گیرد.

 

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها