آخرین اخبار :
کد خبر : 18647 سه شنبه 9 مهر 1398 دولت و ادارات
مدیر کل راه و شهرسازی مازندران :

10 کیلومتراز محور هراز تا پایان سالجاری چهار بانده می شود .

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: امسال ۱۰ کیلومتر از محور هراز چهارخطه و ۲۰ کیلومتر دیگر نیز سال آینده چهاربانده می شود.

 به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس سید محمد نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان با اشاره به اجرای پروژه چهار خطه کردن محور هراز بیان کرد: تا پایان سال جاری ۱۰ کیلومتر از این محور افتتاح و به بهره برداری میرسد که بیش از ۶ کیلومتر در مناطق بالادست و ۸.۳ کیلومتر در مناطق پایین دست را شامل میشود.

مدیرکل راه وشهرسازی مازندران با بیان اینکه ۲۰ کیلومتر مابقی را برای سال ۹۹ هدف گزاری کردیم که به پایان برسانیم؛ افزود: اعتبارات خوبی برای این پروژه اختصاص داده شده و بر اساس پیگیری صورت گرفته، این مهم تخصیص داده میشود. نظری با اشاره به اجرای پروژه آزادراه شرق به غرب مازندران مطرح کرد: طرح های مشاوره زیست محیطی دفاع و ارزیابی شده که بخشی از اراضی کشاورزی و آببندان ها از مسیر خارج شده و منتظر تصویب این ارزیابی هستیم تا سرمایه گذار انتخاب شود. وی با بیان اینکه در کنار این آزادراه قطار و ریل نیز پیش بینی شده است، ادامه داد: با اجرای این پروژهها مازندران از ترافیک رهایی می یابد. نظری فازهای جداگانه این آزادراه رو از میاندرود به قائمشهر به فاصله ۴۴ کیلومتر عنوان کرد و افزود: آزادراه قائمشهر به آمل در مرحله ارزیابی قرار دارد و آزاد راه آمل - چالوس نیز در مرحله انتخاب مشاور قرار دارد.

 وی با اشاره به جاده گهرباران که محور فرعی است، گفت: محورهای فرعی باید از محل اعتبارات استانی توسعه و تعریض شود اما بر حسب دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مقرر شد بندر امیرآباد برای توسعه این جاده کمک کند ودر هر طرف سه متر تعریض شود.

  نظری ادامه داد: از ابتدای چهار راه ورکال تا سه راه باغ وحش و به طول ۵ کیلومتر بعد از آن در سال جاری به اتمام رسید و سه راه ولیعصر در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و انشا اله  تا پایان سال جاری این مسیر را به اتمام برسانیم.

  وی گفت: پیمانکار پل نکاچوب نیز انتخاب شده است و به زودی عملیات تعریض شروع شود تا در این محورها شاهد کاهش تصادفات باشیم.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها